NOVÁ POSILA Aleš Hanzlík poprvé v lize v budějovickém dresu.

NOVÁ POSILA Aleš Hanzlík poprvé v lize v budějovickém dresu. | foto: Slavomír Kubeš, MAFRA

Bek Hanzlík při premiéře na jihu nezklamal, patřil k nejaktivnějším

• 0
Jihočechům se úvod do nového ročníku fotbalové ligy podařil. Na vítězství 1:0 se podílela hlavně českobudějovická obrana, která nepouštěla olomoucké fotbalisty do zakončení. Často byl v akci i levý bek Jihočechů Aleš Hanzlík, který posílil mužstvo v letní pauze.

V úvodu zápasu se hráči v lijáku museli přizpůsobit mokrému trávníku. Hrálo se spíše ve středu hřiště. Oba celky byly opatrné. Nikdo nechtěl udělat chybu.

Aleš Hanzlík se dostal do výraznější akce až v 18. minutě, když při brejku Olomouce fauloval Jana Navrátila. Z následné standardní situace se ale hostující hráči nedokázali prosadit.

O minutu později už byl levý bek Jihočechů v útoku. Míč zatáhl po levé straně a po zemi odcentroval na nabíhajícího Markoviče. Tomu však na kluzkém terénu nevyšlo zpracování a míč skončil za brankou Martina Šustra.

Ve 21. minutě kopali Olomoučtí rohový kop. Hanzlík se postavil na hranici šestnáctky. Nejspíše dostal úkol od trenéra Cipra, aby zabránil prudkým centrovaným míčům po zemi. Ty jsou na mokru pro brankáře vždy hodně nebezpečné. Hanáci rohový kop nevyužili. Schulmeister hlavičkoval nad.

Utkání Budějovice versus Olomouc ve videoreportáži

Po půlhodině hry byli aktivnější Jihočeši. Olomoučtí pouze nakopávali dlouhé míče na rychlého Navrátila. S tím se ale poctivě vracel právě Hanzlík. Ve 32. minutě ho razantním skluzem na půli hřiště čistě obral o míč.

V prvním poločase hrála nová posila Jihočechů takřka bez chyby. Aleš Hanzlík zapůsobil také na diváky na Střeleckém ostrově. "Hraje s přehledem," komentoval jeho výkon o půli jeden z fanoušků.

V úvodu druhé části založil levý obránce domácích další akci svého týmu. Vyměnil si míč s Otepkou, který ho přesnou přihrávkou vyslal za hostující obranu. Hanzlíkův centr ale skončil vysoko nad brankou Olomouce.

Českobudějovický bek se na mokré trávě nebál skluzů. V 61. minutě předvedl úspěšný obranný zákrok a zastavil střídajícího Hubníka.

Jediné Hanzlíkovo zaváhání přišlo 20 minut před koncem utkání. Jihočeši v tu chvíli vedli 1:0. Hostující Janotka zatáhl míč do šestnáctky. Hanzlík k němu pozdě přistoupil a nedokázal zabránit centru na Hořavu. Jeho hlavičku zblízka ovšem Daněk skvěle vyrazil.

Olomouc se začala čím dál víc tlačit do útoku. Obrana domácích musela být v pozoru. Ke konci utkání měl ale práci spíše pravý bek Jihočechů Novák, protože na jeho straně hrál čerstvý Hubník.

V 86. minutě byl Hanzlík naposledy v akci. Tentokrát nebránil, ale pomáhal při křeči jedinému střelci utkání Otepkovi.

Fotbalisté Českých Budějovic si výhru 1:0 pohlídali a Aleš Hanzlík zažil úspěšnou premiéru. Ofenzivní obránce byl po celý zápas jedním z nejaktivnějších hráčů na hřišti. Neustále se spoluhráčům nabízel pro přihrávky. Útočil, bránil a rozhodně nezklamal.