Peter Mikuš z Budějovic píchá holí do Bedřicha Köhlera ze Zlína, vlevo domácí

Peter Mikuš z Budějovic píchá holí do Bedřicha Köhlera ze Zlína, vlevo domácí brankář Jakub Kovář. | foto: Veis David, ČTK

Brankář Kovář a nájezdník Šimánek připsali Budějovicím extrabod

• 0
Další dva body uhráli hokejisté Mountfieldu v neděli večer na ledě soupeře. Litvínov jim doma podlehl 2:3 na nájezdy. Dva proměnil hostující exekutor Jiří Šimánek. Brankář Mountfieldu Jakub Kovář pustil jen jeden.

Přitom kapitán hostů František Ptáček vyrovnal na 2:2 v poslední minutě třetí třetiny. Do konce chybělo 47 vteřin. Domácí hráli poprvé s novými trenéry týmu doma a o to více chtěli uspět za tři body.

Fanoušci Litvínova protestovali proti vedení klubu a nefandili jako jindy. To jim nepřímo vyčetl i jeden z trenérů. "Možná to bylo i tím, že diváci nám příliš nepomohli. Nebyla taková atmosféra, která by nás hnala dopředu," uvedl Viktor Lukeš.

Přijede mistr z Třince

V úterý od 17.30 hodin se bude v Budvar aréně hrát hodně zajímavý zápas. Druhému Mountfieldu na vedoucí Spartu v tabulce chybí bod. Čtvrtý Třinec už útočí. Obhájce titulu se škrábe nahoru.

Zajímavostí na souboji je dost. Mountfield proti Ocelářům naplno bodoval třikrát za sebou. Vyhrál čtyřikrát za sebou a získal 11 bodů z 12možných.

Třinec venku bodoval v jedenácti ze 14 utkání, z toho osmkrát vyhrál. Je druhým nejlepším celkem na ledě soupeřů po Spartě.

Z posledních pěti zápasů Třinečtí čtyřikrát vyhráli. Střeleckou fazonu má jejich útočník Tomáš Klimenta, který v uplynulých pěti kolech zaznamenal pět branek.

Mountfield v této sezoně vyhrál zatím obě vzájemná utkání. Doma 4:3, v Třinci 6:3. Oba nejlepší střelci týmů dali devět branek. V Mountfieldu Pavel Kašpařík, v Třinci David Květoň. Oba vedou produktivitu. Kašpařík má o čtyři asistence více.

Vyrovnaní jsou brankáři obou týmů. Jakub Kovář má průměr inkasovaných gólů 2,2 na zápas, Peter Hamerlík 2,31. V procentech je to úspěšnost 93,12 a 93,07. Bode to nejspíš boj.