Budějovický kouč: V Šumperku se hraje vždy nepříjemně, úvod rozhodl

11:41aktualizováno  11:41
Od úvodní sirény uběhly sotva čtyři minuty a hokejisté Motoru už mohli zvedat ruce nad hlavu. Obránce hostů Jakub Suchánek poslal svou přesnou přihrávkou do samostatného brejku útočníka Michala Chovana, který před brankářem domácích zkusil kličku do bekhendu a ta mu vyšla.

Budějovičtí hokejoví fanoušci se baví. | foto: Tomáš Blažek, MAFRA

V sobotu tak ČEZ Motor v Šumperku vedl po svižném úvodu 1:0. Nakonec na Moravě Motor vyhrál 5:2. Jihočeši v první hokejové lize vyhráli už poosmé v řadě. Motor je tak aktuálně na třetím místě v tabulce s 65 body. Na první Kladno Budějovice ztrácejí už jen čtyři body.

„V Šumperku se hraje vždy nepříjemně. Pro nás bylo velmi důležité, že jsme v první třetině odskočili na dvě branky. I díky tomu jsme nakonec zápas zvládli. Jsme rádi, že se nám podařilo vyhrát poosmé v řadě a prodloužit vítěznou sérii,“ podotkl k utkání budějovický asistent trenéra Petra Rosola Radek Bělohlav.

České Budějovice vstoupily do zápasu ve 33. kole opravdu výborně. Od první trefy Chovana uběhlo sedm minut a Jihočeši vedli o dva góly, když si kapitán Motoru Josef Straka za bránou počkal na ideální chvíli a nahrál na hranici brankoviště Davidu Kuchejdovi. Toho ještě stačil obránce Šumperka povalit na zem, i tak ale hostující útočník dokázal Miroslava Svobodu prostřelit.

Domácí Šumperk snižoval na 1:2 ještě v první třetině, kdy Gábu překonal Fořt. Šumperk si svoji druhou trefu schoval až na 54. minutu, kdy přesně zakončoval Marek Haas a zdramatizoval koncovku utkání. Motor měl ale Jakuba Babku. Ten se v sobotu postaral hned o dva góly, třetí a čtvrtý. Na oba mu nahrál šumperský odchovanec Lukáš Žálčík. Pátý budějovický gól do prázdné brány pak přidal Tomáš Nouza.

„Dnes soupeř prokázal své kvality, i když jsme jim góly vesměs darovali. I tak byl v klíčových momentech celého utkání lepší. My měli šance ve druhé třetině, ale bohužel jsme postrádali v koncovce trochu šikovnosti,“ pochválil hru Motoru domácí trenér Milan Mazanec.

První hokejová liga má teď přestávku. Čtyřiatřicáté kolo je na programu netradičně v úterý 22. prosince. Motor doma od 17.30 hodin hostí Třebíč.

Témata: Marek Mazanec

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Českobudějovický obránce Lukáš Havel (vlevo) se raduje, překonal táborského...
Šest bodů z venku a Budějovice jsou druhé, Táborsko remizovalo v Sokolově

Druholigoví fotbalisté Dynama České Budějovice vybojovali druhou výhru v řadě venku. Zvítězili na hřišti Varnsdorfu a po třech kolech jsou druzí. Táborsko veze...  celý článek

Budějovický Roman Wermke (vlevo) v souboji o míč s pardubickým Ondřejem Venclem.
Nevycházel s trenéry. Teď Wermke patří mezi budějovické tahouny

Probíhá 75. minuta druholigového fotbalového utkání budějovického Dynama ve Vlašimi. Záložník Roman Wermke mávne na kouče Davida Horejše. „Chci střídat,“...  celý článek

Po 28 letech se druholigový fotbal Táborska přesunul z odlehlého lesního areálu...
Fotbal se vrátil do Tábora. Zajímalo to 1 300 diváků

Po 28 letech šli fanoušci v Táboře na druhou fotbalovou ligu. Na stadionu v Kvapilově ulici přivítalo domácí Táborsko ve druhém kole soutěže pražskou Olympii....  celý článek