Budějovičtí hokejoví fanoušci se baví.

Budějovičtí hokejoví fanoušci se baví. | foto: Tomáš Blažek, MAFRA

Budějovický kouč: V Šumperku se hraje vždy nepříjemně, úvod rozhodl

• 0
Od úvodní sirény uběhly sotva čtyři minuty a hokejisté Motoru už mohli zvedat ruce nad hlavu. Obránce hostů Jakub Suchánek poslal svou přesnou přihrávkou do samostatného brejku útočníka Michala Chovana, který před brankářem domácích zkusil kličku do bekhendu a ta mu vyšla.

V sobotu tak ČEZ Motor v Šumperku vedl po svižném úvodu 1:0. Nakonec na Moravě Motor vyhrál 5:2. Jihočeši v první hokejové lize vyhráli už poosmé v řadě. Motor je tak aktuálně na třetím místě v tabulce s 65 body. Na první Kladno Budějovice ztrácejí už jen čtyři body.

„V Šumperku se hraje vždy nepříjemně. Pro nás bylo velmi důležité, že jsme v první třetině odskočili na dvě branky. I díky tomu jsme nakonec zápas zvládli. Jsme rádi, že se nám podařilo vyhrát poosmé v řadě a prodloužit vítěznou sérii,“ podotkl k utkání budějovický asistent trenéra Petra Rosola Radek Bělohlav.

České Budějovice vstoupily do zápasu ve 33. kole opravdu výborně. Od první trefy Chovana uběhlo sedm minut a Jihočeši vedli o dva góly, když si kapitán Motoru Josef Straka za bránou počkal na ideální chvíli a nahrál na hranici brankoviště Davidu Kuchejdovi. Toho ještě stačil obránce Šumperka povalit na zem, i tak ale hostující útočník dokázal Miroslava Svobodu prostřelit.

Domácí Šumperk snižoval na 1:2 ještě v první třetině, kdy Gábu překonal Fořt. Šumperk si svoji druhou trefu schoval až na 54. minutu, kdy přesně zakončoval Marek Haas a zdramatizoval koncovku utkání. Motor měl ale Jakuba Babku. Ten se v sobotu postaral hned o dva góly, třetí a čtvrtý. Na oba mu nahrál šumperský odchovanec Lukáš Žálčík. Pátý budějovický gól do prázdné brány pak přidal Tomáš Nouza.

„Dnes soupeř prokázal své kvality, i když jsme jim góly vesměs darovali. I tak byl v klíčových momentech celého utkání lepší. My měli šance ve druhé třetině, ale bohužel jsme postrádali v koncovce trochu šikovnosti,“ pochválil hru Motoru domácí trenér Milan Mazanec.

První hokejová liga má teď přestávku. Čtyřiatřicáté kolo je na programu netradičně v úterý 22. prosince. Motor doma od 17.30 hodin hostí Třebíč.

Témata: Marek Mazanec