PUSU? Českobudějovický fotbalista Zdeněk Ondrášek (vlevo) dal gól. Rudolfu...

PUSU? Českobudějovický fotbalista Zdeněk Ondrášek (vlevo) dal gól. Rudolfu Otepkovi chce svérázně poděkovat za nahrávku. | foto: Ladislav Němec, MAFRA

Budějovičtí fotbalisté střílejí góly, ale do ligy vstoupili tragicky

• 0
Posílili se, získali druhého Brazilce a další hráče, kteří by měli hrát fotbalovou ligu bez velkých problémů. Místo aby se českobudějovičtí fotbalisté v nejvyšší soutěži prali nejméně o střed tabulky nebo její horní polovinu, jsou po čtyřech kolech bez bodu třetí od konce.

A to Olomouc o body po trestu za korupci přišla a Ostrava je na tom ještě hůř než Českobudějovičtí. Dostává daleko více gólů, než jich nastřílí.

České Budějovice mají při bodové bídě zatím zajímavou bilanci. Když daly gól, dvakrát tolik jich vždy dostaly. Se Spartou doma a na Dukle prohrály 2:4. Pak zlepšily obrannou hru na úkor útočné a doma s Olomoucí i v Edenu s Bohemians z Vršovic prohrály 1:2.

Statistika

PO 4. KOLECH

2011/2012 po 4. kole 0 bodů, skóre 6:12 po 30. kole ???
2010/2011 po 4. kole 6 bodů, skóre 3:2 po 30. kole 11. místo, 33 bodů
2009/2010 po 4. kole 4 body, skóre 3:5 po 30. kole 13. místo, 31 bodů
2008/2009 po 4. kole 1 bod, skóre 1:11 po 30. kole 10. místo, 36 bodů
2007/2008 po 4. kole 3 body, skóre 3:4 po 30. kole 13. místo, 32 bodů
2006/2007 po 4. kole 5 bodů, skóre 3:2 po 30. kole 10. místo, 34 bodů

Dvakrát ze čtyř zápasů vedly. Na Julisce a doma s Olomoucí. Ani to nepomohlo k bodům. "Vyrovnávací gól s Duklou jsme dostali za 19 minut a s Olomoucí za devět minut," vybavil si Michal Klesa, který hrál proti Bohemians v útoku a po příchodu z Příbrami dal první gól za svůj nový klub z jihu Čech.

Když mužstvo s Bohemians vyrovnalo na 1:1, už za tři minuty domácí dali gól a znovu vedli. "Potřebujeme déle udržet vedení, aby se dalo hrát na brejky," přeje si Klesa.

Proč se týmu nedaří? "Děláme zbytečné chyby vzadu," soudí obránce Pavel Novák. Na sobě už také poznal změny. Jednou hraje ve středu obrany, podruhé na kraji.

"Dostáváme hloupé góly a my se naopak na gól nadřeme." Proti mužstvu je i souhra náhod. Sparta doma zdolala naposledy Hradec Králové 1:0 v kombinované sestavě. V Českých Budějovicích nastoupila kompletní. Olomouci vzali devět bodů a hned doma nedokázala porazit Slovácko, které získalo první bod za remízu 1:1.

"Štěstí chybí. Ale na to se vymlouvat nemůžeme," ujistil Novák. Poraženecká nálada v mužstvu? Prý naprostý nesmysl. "Po čtyřech kolech? To by bylo smutný," opáčil Novák. "Nějaký dopad na nás ty špatné výsledky mají. Ale teď hrajeme dvě utkání doma," připomněl zápasy s Jabloncem a Ostravou.

Minulou sezonu hrál Novák druhou ligu za Sezimovo Ústí. "Po pěti kolech jsme měli tři body a už se mluvilo o záchraně," vybavil si. Spartak se později dostal až ke špičce tabulky. "Na hřišti nemůžete myslet na to, kolik máte bodů. Na hřišti musíte chtít."