Sudí Drábek kráčí s českobudějovickými fotbalisty ze hřiště. Zleva jsou Petr

Sudí Drábek kráčí s českobudějovickými fotbalisty ze hřiště. Zleva jsou Petr Benát, Michal Klesa a a kapitán týmu Roman Lengyel. | foto: František Panec, MAFRA

Cloumá se mnou vztek, říkal zdrcený Klesa. Neproměnil dvě šance

• 0
Zklamání a křivdu cítili po ligovém zápase s Příbramí hráči Českých Budějovic. O jejich prohře 0:1 rozhodla problematická penalta z druhého poločasu i brzké vyloučení domácího Řezníčka ještě před přestávkou.

O sporných momentech pak mluvil českobudějovický záložník Michal Klesa, který si mimo jiné připsal dvě největší šance na straně Jihočechů. "Mám ohromný vztek kvůli tomu, co se na hřišti dělo," prohlásil Michal Klesa, který v Příbrami dlouho hrával.

Jaké máte pocity po takovém vyhroceném utkání?
Mrzí mě, že jsme zápas nezvládli. Mám ohromný vztek kvůli tomu, co se na hřišti dělo. Všichni museli ty sporné situace vidět.

Vy jste viděl, co se odehrálo v šestnáctce před penaltou?
Upřímně. Vím pouze to, co mi řekl Michal Daněk. Myslím si, že každý hráč na hřišti i rozhodčí se musel v tu chvíli koukat na půli, kde byl míč. Nechápu, jak se mohl najednou sudí Drábek otočit a zapískat penaltu v malém vápně. Jestli mu faul signalizoval pomezní rozhodčí, tak to klobouk dolů. Penaltu jsme měli kopat spíše my. Sporná byla i situace, kdy byl vyloučený Řezníček. Nevím, jestli měl dostat druhou žlutou kartu za zahození míče. Vždyť ho házel směrem, odkud se mělo kopat.

Ze zápasu jste nakonec mohli vytěžit bod. Příležitosti ke skórování jste měli.
Sám jsem měl dvě velké šance. Bohužel, ani jednu z nich jsem neproměnil. Při první jsem na chvíli ztratil míč. Bylo to po souboji s obráncem Pleškem. Pak už jsem špatně vystřelil. V druhé půli jsem chtěl rychle zakončit levou nohou na zadní tyč, ale brankář mě vychytal.

Utkání Č. Budějovice versus Příbram ve videoreportáži

Jsou pro vás zápasy s Příbramí stále prestižní?
V Příbrami jsem strávil šest a půl roku. Tohle byl čtvrtý zápas, kdy jsem nastoupil jako soupeř. Utkání pro mě trochu prestižní bylo, ale snažil jsem si to nepřipouštět. Věděl jsem, že hrajeme o život. Proti jakémukoliv jinému týmu bych bojoval stejně.

Jeden z klíčových zápasů jara jste nezvládli. Jak těžké to budete mít v dalších utkáních?
Věděli jsme, o co hrajeme. Myslím si, že jsme na hřišti nechali všechno. Po Ostravě to byl asi náš nejlepší jarní zápas. Teď to budeme mít sakra těžké. Musíme doufat, že další ze spodu tabulky nezabodují. Je jasné, že příští týden musíme v Teplicích vyhrát.