Českobudějovický útočník Aleš Kotalík v šanci před třinekcým gólmanem Martinem

Českobudějovický útočník Aleš Kotalík v šanci před třinekcým gólmanem Martinem Vojtkem- | foto: Slavomír Kubeš, MAFRA

Další povedená třetina a České Budějovice vyhrály jako obvykle 3:2

• 0
Nikdo po hokejistech Mountfieldu České Budějovice nemůže chtít, aby odehráli celý zápas naplno a potili u toho krev. Naposledy zdolali Třinec 3:2, když zazářili v první třetině. Vyhráli ji 3:0 a ještě trefili dvakrát tyčku. Pak se soustředili na udržení náskoku.

Z posledních pěti utkání, které vyhráli, to bylo čtyřikrát 3:2 v jejich prospěch. Jednou na ledě Litvínova po nájezdech.

Jinak zdolali soupeře z Kladna 5:2. Úplně však stačí, když zvítězí. To je zaručený bodový zisk a o ten se v soutěži hraje. Když máte body, jste v tabulce nahoře. Soupeři z vás mají respekt a větší obavy.

Sezona je dlouhá a zápasů je hodně. Zranění hráčů se dělí na vážnější a menší. Hlavně je jich dost a dost. Nemluví se o tom.

V utkání na jihu Čech ztratil Třinec dva hráče. "Cartelli má zranění v horní polovině těla," sdělil hlavní kouč hostů Pavel Marek.

O obránci mistrovského celku Třince se ví, že mívá problémy se zády. Nejspíš si u mantinelu po nezaviněném a netrestaném střetu zranil právě záda.

Jeho spoluhráč Rufer nedohrál utkání proto, že mu brusle prořízla nohu u lýtka. Naštěstí pro hráče i tým to bylo nad achillovkou. Kdyby rána byla o pár centimetrů níž, léčení by trvalo déle. I tak je Rufer vyřazený na nějaký čas.

"Máme hodně zraněných a musíme brát další juniory," říkal Marek.

I Mountfield má ztráty. A také o nich nemluví. Jednou hráč nezahraje a je zle. Diváci netuší, proč nezahrál. Nevědí, že má zdravotní problém a nastupuje se sebezapřením. I proto po utkání trenéři hráčům za úspěch pokaždé děkují.

Naštěstí umí Mountfield hrát krásně. Kladno udolal ve druhé třetině. Dal mu čtyři nádherné góly.

Třinec smetl třemi brankami v první části a omlátil tyčky za zády jeho brankáře Vojtka. Pak mu půjčil puk. Na konci z toho bylo drama jako v play-off. Body zůstaly doma.