Písecký Martin Šlapák fauluje Ondřeje Sajtla z českobudějovického béčka.

Písecký Martin Šlapák fauluje Ondřeje Sajtla z českobudějovického béčka. | foto: Ladislav Němec, MAFRA

Derby v ČFL vyhráli hosté, písečtí fotbalisté tentokrát propadli

• 0
Prokletý soupeř. To si možná říkali někteří fanoušci píseckých fotbalistů při středeční předehrávce 34. kola České fotbalové ligy. Písek doma podlehl SK České Budějovice B 1:4.

Přání kouče domácích Karla Musila, aby Písek konečně ve třetí lize zdolal českobudějovickou rezervu, nevyšlo.

Trenér hostů Jiří Lerch si před utkáním přál, aby se jeho týmu konečně povedlo uspět i venku. Klub v zimní přestávce omladil tým a hodil do soutěže dospělých další mladíky jako holátka do rybníka.

Ve středu už plavala a to tak, že se na vítězství vydatně podílela. Repa měl v prvním poločase gólový čich. Nejdříve hned ve druhé minutě využil nedorozumění Vršeckého s Kubišem, který míč odhlavičkoval před šestnáctku.

Repa si tam naběhl a trefil horní růžek branky domácích. Vršecký neměl šanci, byl vysunutý. Ale nestačil by na přesnou střelu zřejmě ani z brankové čáry.

Na 0:2 Repa nahrával. Poslal centr do šestnáctky na Kaňáka a ten zakončil střelou vedle gólmana. I když měli domácí více šancí, dvě příležitosti hostů skončily gólem a přestávka se jim líbila více.

Po ní korigoval stav na 1:2 Červenka, který byl na vzdálenější tyči a doklepl centr Malého. Míč předtím dva hráči jen tečovali.

Hosté později střídali a kouč Lerch měl dobrou ruku. Poslal na hřiště Pösingera, který dal v závěru zbývající dva góly svého týmu. Navrch se prosadil i další střídající bažant Dominik Němec a také třetí náhradník Bakala. Jeho střelu sice Vršecký vyrazil, ale Pösinger věděl, kam to bude, a vrátil míč do sítě.

Na 1:4 dával po nahrávce Dominika Němce na Timma, který hledal Šímu. Zkušený prvoligový Šímamíč pustil na nabíhajícího rozeného obránce Pösingera.

"Pro mě je to zápas blbec," ulevil si Musil. "Křížek Budějovicím chytil dva nebo tři góly."

"Mladí si vyzkoušeli těžký zápas. Hráli s agresivitou a bojovností," těšilo Lercha.