Diskuze

Na Modrý sloup dojdete, ale přes Špičník. Cestu údolím zavřel soud

V pondělí potkáte na začátku Luzenského údolí u Březníku pracovníky informační a strážní služby správy šumavského parku. Neukážou vám ale nově vyznačenou cestu na Modrý sloup. Vysvětlí vám, že soud nepovolil trasu otevřít, a nabídnou jinou variantu, jak se dostat k česko-německým hranicím a dál třeba na vrch Luzný.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zabij bobra, zachráníš strom! Netvrdim, že někdy nejsou ekologické organizace užitečné, ale většinou se jen zviditělňují na blbostech. Kdyby bylo splavné Labe - zmodernizované jezy, tak mohly letošní záplavy na dolním toku dopadnout líp. Ale protože je pod jezem kytička, tak mají lidi smůlu. A takovejch případů je ...

1 1
možnosti

Zakaž aktivistu, zachráníš les. A možná i louku a kus pole.

0 2
možnosti

Mě jen děsí, kolik tu za poslední dekádu bylo vědeckých zpráv. Zjednodušeně se dá říci, že NP mění své vědecké zprávy v závislosti na změny ve vedení. Dere se mi na jazyk několik výrazů... účelovost, pavěda... Nicméně trasa přes Špičník je nádherná, osobně jsem jí zdolával i v říjnu 2009. Tehdy přišly přívaly sněhu a vydržely tam po celou dobu naší expedice, takže jsem si dal dohromady 12 km ve sněhu, který mnohde sahal až po kolena. Ve spojitosti s "rozbitým" lesem to byla přesně ta túra, kterou každý turista musí milovat :)

2 0
možnosti

Vcelku pochopitelně. Vědecké zprávy se mění vždy podle toho kdo platí. Horší je, že to funguje nejen v NP Šumava, ale třeba i v medicíně, kde ovšem na účinku následně používaného preparátu závisí životy. Ovšem holá logika mi říká jedno: Pták si buď zvykne, že mu kolem hnízda chodí lidé, nebo jej přestěhuje. Ovšem pokud je takto vyhnán víckrát, tak jej to nakonec přeswtane bavit a přesídlí jinam. Tudíž změna trasy po které turisté chodí je nejhorším možným řešením.

0 0
možnosti