Diskuze

Obří posudek určí, jak se může měnit velká část Šumavy

Správa národního parku si nechá zpracovat dokument, který rozhodne o tom, co se smí a nesmí v nejcennější části rezervace, kde žijí tetřevi. Výsledek bude jasný: buď přírodu více otevře lidem, nebo naopak uzavře.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Doufám, že posudek bude vypracován podle pravidel a ne jako tomu bylo za Mánka - desítky tisíc vyhozených za posudek o úrovni špatné středoškolské seminárky, který psal někdo na Slovensku, protože na psání posudku na zakázku u nás nikdo neměl žaludek.

Nevěřte už kecům od populistických politiků a Schubrtů, chovejme se tak jako v Bavorsku a ve vyspělých zemích a ne jako někde v největšách ..... světa, kde si přírodu úspěšně ničí...

0 0
možnosti

Pokud už se oháníte vyspělou cizinou, tak třeba zrovna v NP Bayrischer Wald umožňují turistům v sezónním režimu pohyb v cenných partiích (např. hraniční stezku - Grenzsteig je možno použít od 15.7. do 15.11.). Zajímavě vyznívá (resp. vyhnívá) situace i kolem v článku zmiňované Roklanské chaty. Naznačuje se tu bohužel jen kladná varianta - její oprava - a taktně se přechází případný důsledek negativního posudku. Legenda, která v relativně dobré kondici přežila dva represivní režimy minulého století by se tak paradoxně musela sklonit až před experimentem s budováním divočiny.

1 0
možnosti
Foto

Co se týče přístupu ne Modrý sloup, tak z lásky k Šumavě napíšu posudek zdarma, že u té zpevněné cesty tetřev nežije a není třeba ho před pěšími návštěvníky nikterak speciálně chránit...

2 1
možnosti

jj, lidi jsou ukázněný, budou se držet určitě značených tras, jak znám Čechy ;-D

0 0
možnosti

Správa parku má zřejmě hodně zbytečných peněz, když je může vyhazovat za posudky.

1 1
možnosti

Je mi opět smutno. V letech 1870 - 1875 proběhla na Šumavě obrovská záchranná akce po pustošivé vichřici která byla horší než Kyril. Byli to lesníci, myslivci, těžaři a místní obyvatelstvo kteří byli nuceni se obrátit i s význačnými vlastníky na panovníka o pomoc. Pět let trvalo kácení a vyvážení napadeného dříví a vysazování nových sazenic, které  byly opravdu z celého mocnářství. Výsledek byl ale takový, že se Šumava opět stala nejnepoškozenějším koutem Evropy. Řeknu li to blbě, podařilo se jim ze Svaté Heleny udělat Yelowstone. Bohužel, našim fanatickým ekolologistům se opačným postupem podařil přesný opak. Nemůžu si pomoci, ale ekologisti bez Wikipedie nerozeznaj pampelišku od muflona. Příklad pana Bláhy nebo " odborníků " z nejmenovaného N.P. kteří nerozeznaj uhynulou kapybaru od bobra jsou jasným důkazem. Zastávat se Hitlerových fašistů, Stalinových komunistů nebo Bláhových ekologistů s jejich demagogickými pavědami mi připadá v 21. tém století už opravdu unavující.

2 1
možnosti

Žádný posudek nenahradí odpověď na základní otázku. Buďto chceme Šumavu komercializovat a otevřít jí turistickému průmyslu se všemi dopady, nebo její nejcennější část  zavřeme do doby, než se naučíme k přírodě chovat jako např. je to vidět v Kanadě.

1 0
možnosti

základní otázka již byla vyřešena v momentě, kdy byl park vyhlášen, ne ?

0 0
možnosti

Zase vyhozené peníze:-/

2 0
možnosti

J79i87ř68í 93M27a39c64e33k

26. 5. 2014 10:20

Myslíte, že místo odborného posudku by se měly takové věci řídit jen názory křiklounů v diskuzích? Nebo tím, který lobista více uplatí?

1 1
možnosti

no konečně řekne někdo nepoliticky, zda je možné projekty v parku realizovat či nikoli

1 2
možnosti

Nevím kolik je Vám let ale naivní jste na mimino.;-D

2 0
možnosti