Diskuze

Dvě stovky turistů mířily do zakázané části Šumavy, hrozí za to pokuta

Více než 250 turistů se o víkendu vydalo z šumavského Březníku do nepřístupného Luzenského údolí a k hraničnímu přechodu Modrý sloup. Vyrazili tam přesto, že jim Správa národního parku Šumava akci nepovolila. Organizátorům hrozí pokuta.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
PS

Prý ochrana tetřeva? I dítě ví že tetřev žije vlese a ne v otevřeném údolí.

0 0
možnosti
VD

No mně přijde celkově správa šumavských lokalit mírně militantní a lehce hysterická. Kdyby se raději starali o pořádné značení turistických stezek, které je ve srovnání např. s Krkonoskymi hodně pozadu.

2 0
možnosti
MP

Paradox. Před 2 dny ředitel NP řekl, že tetřevům se daří dobře a oblast chce více zpřístupnit  http://zpravy.idnes.cz/na-sumave-pribyli-tetrevi-pustime-tam-navstevniky-navrhuje-sef-parku-1eq-/domaci.aspx?c=A150717_211431_domaci_fer

Hlavní problém je, že v I. zóně NP se masové akce konat mohou jen výjimečně na povolení.

0 0
možnosti
PH

P73e48t33r 36H25r62a19b25á77k

21. 7. 2015 21:48

A proč vlastně žádali, když tam stejně chtěli jít? Jo, oni vlastně chtěli upozornit na špatnou legislativu. A to se tímto způsobem bude nyní dělat všechno? To že má zákon své mouchy je pravda, ale takto se to prostě nedělá.

0 1
možnosti
PDV

Jako Jihočecha mě neskutečně vytáčí princip, kdy nějací tydýti z Prahy a jejich z Prahy dosazení posluhovači ve správě parku rozhodují o něčem, o čem by si měli rozhodovat sami místní - podobně jako to funguje v Rakousku a Německu. Stačí se podívat na ten rozdíl mezi oběma stranami. Nějací tetřevi, pseudoekologické důvody a pod. jsou jenom nehorázné zástěrky skutečného záměru, který zároveň člověk pozoruje, když z těchto "zakázaných" a "chráněných" míst vyjíždí těžká technika s dřevem, ještě ke všemu firmy odněkud z Brna...opravdu miluju tyhle pseudo eko kecy, které zakazují jednu z nejpřirozenějších věcí, kterou od počátků věků člověk má - procházet se krajinou - zatímco se vědomě přihlíží skutečné devastaci přírody.

8 0
možnosti
MP

No jo, jenze v Bavorsku to neridi dogmatici. V tom je ten rozdil. Proto to tam funguje o dost racionalneji.

2 0
možnosti
JB

Je divné,že z německé strany se dá jít normálně,opačně ne.Někde je chyba a v Luzenském údolí se tetřev prakticky nevyskytuje

5 0
možnosti
JH

J77a57n 92H13r28a63d

20. 7. 2015 20:07

Je to takový uzavřený kruh. Turisté porušili zákon - následuje trest. Zákon je špatný - je nutná náprava. Nápravu mohou provést pouze zákonodárci. Sami od sebe to neudělají. A jak je k tomu přimět? Následuje nějaká forma upozornění - třeba nátlak touto formou. Trochu to zní jako anarchie, ale obávám se, že naše společnost jí bude potřebovat i v mnoha jiných oblastech.

9 0
možnosti
PDV

S tímto názorem se dovedu zcela ztotožnit.

0 0
možnosti
PR

tam normálně jezdím na motorce, žádný zákaz tam není. Značka musí být schváleného typu, reflexní a výška musí být min 2M. Jesti si myslí, že dají pokutu za ty samodomo značky, tak se spletli.

0 7
možnosti
JS

Jste na omylu a šíříte nesmysly. Pokud jde o chráněné území, platí zde zákon 114/92 Sb. a žádné dopravní značky k tomu nepotřebujete. Zákon mimo jiné určuje, že hranice vyznačuje správa národního parku způsobem, jaký uzná za vhodný.

1 0
možnosti
FE

Pokuta by neměla hrozit. Měla by se uskutečňovat okamžitě spolu se zabavováním majetku.

1 4
možnosti
DM

A, dalsi lidovy soudce bez zakladnich znalosti prava :-)

3 0
možnosti
AO

Jak říká pan Holub. Z Německa vylezete na Luzný a můžete se do toho zakázaného údolí dívat. Na Svaroh - totéž. Německá strana hor přitom rozhodně nevypadá méně chráněná, naopak. Žádná těžba dřeva, uschlé stromy dávno zarostlé divokým mlázím.

7 0
možnosti
LV

Němci totiž všechno vytěžili hned po napadení, zatímco u nás se dohadovali, zda těžit nebo netěžit. Takže na mnoha místech stojí mrtvé lesy.

2 1
možnosti