František Ptáček (vpravo) v českobudějovickém dresu.

František Ptáček (vpravo) v českobudějovickém dresu. | foto: Ladislav Němec, MAFRA

Důležité body pro českobudějovické hokejisty pojistil kapitán Ptáček stým gólem

• 0
Fanoušci českobudějovického Mountfieldu za sebou mají další pěkný večer. Domácí hokejisté je potěšili výhrou 5:2 nad Litvínovem. Už v pátek hrají vítězové znovu doma. Od 18.10 hodin budou hostit Karlovy Vary.

Zápas s Litvínovem trval zase o něco déle, i když se neprodlužovalo.
Na ledě zůstal jen domácí celek a sklízel ovace diváků, kteří ho nechtěli pustit z ledu. Nadchl je nejen zisk bodů, ale i předvedená hra jejich týmu.

"Zaspali jsme první třetinu," poznamenal asistent trenéra hostů Jiří Kučera. Na střely na branku to po dvaceti minutách bylo 15:5, na góly 3:0. Hala jen předla blahem.

Pěkné akce, pěkné góly a nakonec i udolaný soupeř, který předtím třikrát domácí za tři body porazil. Kouč domácích František Výborný si považoval gólu na 4:2. "Byl hodně  důležitý," připomněl. Hosté 19 vteřin předtím snížili na 3:2. "Pak už jsme věřili, že zvítězíme."

Stý gól, to byla oslava

Silným zážitkem bylo, když František Ptáček svůj stý gól v extralize ve 44. minutě zápasu vstřelil. Jeho jméno pak skandovala celá hala. Jindy oslavuje hráče jen kotel domácích hokejistů. Tentokrát už všichni diváci reagovali na tradiční výzvu jednoho z moderátorů zápasu Matyáše Palkoviče a třikrát mu odpověděli jménem střelce. Pak začal provolávat jméno i příjmení kapitána domácích kotel a hala se přidala.

Nebyl snad nikdo, kdo by Františku Ptáčkovi stý gól a oslavu nepřál. Byl v té době znovu na ledě a dobře slyšel, jak ho diváci oslavují. "Tohle jsou ty chvíle, pro který člověk dělá ten sport," svěřil se obránce domácích po utkání. "Chvilky té slávy. Jsou sice pomíjivé, ale když už jsou, tak si je člověk musí vychutnat."

Spoluhráči prý nechají na něm, jak zařídí malou oslavu v šatně. Něco ho dobrý zásah stát bude. Jak svůj jubilejní gól vstřelil? Docela snadno, zdá se. "Přesilovka, domluvený signál, pláclo mi to do hokejky a odrazilo se to do branky," popsal trefu.

Najel si k brance a dostal přihrávku zpoza branky od Milana Gulaše. Puk šoupnul po ledě. Ani nebylo dobře vidět, kudy přesně. Pak už slavil v klubku spoluhráčů.
"Ještě zbývají dva zápasy a my uděláme všechno pro to, abychom se dostali do šestky a nemuseli do předkola," uvedl také oslavenec.

V pátek bude tým dělat první krok. Bude hostit Karlovy Vary, které ještě nemají jisté předkolo play-off. Chybí jim bod. Po problémech s odchodem z nové karlovarské haly se poměry v klubu ustálily a to nejspíš vnese více klidu i do týmu. Hosté jsou navíc jedním z lepších týmů venku.

Jak se doma někdy trápí, tak na hřištích soupeřů umí. "Příjemnější by bylo jet do Budějovic s tím, že postup máme jistý," řekl karlovarský kouč Václav Baďouček.
"Ale ve středu mužstvo nehrálo špatně a hráči nemusejí být zklamaní, jak poslední duel proti Zlínu odehráli. Chceme ten bod získat." Jeho tým prohrál na nájezdy.
I v Mountfieldu umějí počítat.

Pokud by tým neuspěl v neděli v Liberci, dnešní výhra by mu měla pomoci více než dost, aby v šestce zůstal. Výkon s Litvínovem jasně zval znovu do haly.