Ilustrační snímek

Ilustrační snímek | foto: Michal Sváček, MAFRA

Florbaloví Štíři České Budějovice znovu sahali po postupu v poháru

• 0
Nádherný a dramatický zápas, shodovali se aktéři i další, co se vyznají. Ve 4. kole Českého poháru mužů ve florbalu nastoupili Štíři České Budějovice pozdě večer proti SSK Future. Prohráli po velkém boji plném zvratů 10:11 v prodloužení.

"Doufám, že opět nastřílíme hodně gólů. Ale tentokrát budeme mít pevnější obranu a do třetice nám vítězství vyjde," věřil před utkáním hrající šéf Štírů Jiří Kratochvíl. K produktivitě coby zadák přispěl dvěma gólovými nahrávkami a několikrát nebezpečně vystřelil. Výhru a postup s týmem oželel.

Do utkání domácí vletěli. Za 10 minut vedli 3:0 a pak jejich nejproduktivnější hráč zápasu Havelka přidal další branku. Až za stavu 4:0 se hosté ke konci první třetiny také prosadili a snížili na 4:1.

Jenže druhá třetina jim patřila. Otočili stav na 4:6. Šestou branku dali 32 vteřin před přestávkou a zdálo se, že je hotovo. Havelka však znovu zachytil míček a sedm vteřin před koncem druhé části snížil od mantinelu na 5:6.

Po 23 vteřinách třetí třetiny nahrával Havelka Králíkovi na 6:6. Byla to pěkná akce, jakou spíš předváděli hosté. Nečekaná nahrávka z rohu na připraveného střelce a přesná rána z voleje.

Hosté už ale domácí do vedení nepustili. Někdy s velikým štěstím. A díky svým zkušenostem i produktivitě. Stav byl 6:7, když Havelka zahrával trestné střílení. Hosté předtím nájezd za stavu 4:4 Strachotou po blafáku proměnili.

Havelka volil střelu. Trefil brankáře soupeře do ruky a míček vyletěl nad branku a za hřiště. Ale Králík později dorazil střelu Hejplíka na 7:7. Hostující Riebauer znovu skóroval na 7:8. Opět střílel z úhlu přes nataženou nohu Macka do vzdálenějšího kouta jeho branky.

Ale Farka se také pěkně trefil. Ze strany našel skulinu na 8:8. Už se blížilo posledních deset minut zápasu a čekalo se, zda hosté fyzicky neodejdou. Hráli jen na dvě pětky a ještě se jim jeden hráč v první třetině zranil a odstoupil. Ale vydrželi do konce, i když domácí střídali často a drželi vysoké tempo.

Nevyužili však přesilovku. Naopak. Strachota jim dal gól v oslabení. A jen se vrátil vyloučený Kalaš, dal z dálky s velkým štěstím na 8:10. Oddechový čas domácím pomohl. Kratochvíl nahrál v přesilovce Hejplíkovi na 9:10. A Kudláček zařídil 78 vteřin před koncem prodloužení. V něm však hosté za 29 vteřin nahodili míček na branku Štírů a vzápětí utkání rozhodli.