Pohled do hlediště v třetiligovém duelu Kunice - Písek.

Pohled do hlediště v třetiligovém duelu Kunice - Písek. | foto: Michal Šula, MAFRA

Fotbalisté Písku měli s Domažlicemi šance na výhru. Remizovali

• 0
Dva využité rohové kopy. Každý z týmů se po centru trefil jednou. Remíza 1:1 v utkání České fotbalové ligy Písek - Domažlice byla spravedlivá. Kdyby to bylo 5:5, nikdo by nebyl překvapený. Oba týmy zahodily několik vyložených šancí a také se trefily do břevna i tyče.

Písek honí sebedůvěru, ale je na tom podobně jako prvoligový SK České Budějovice. Když se začne stavět na nohy, přijde o hráče.

Ve 35. minutě se na polovině hřiště zranil stoper Holub. "Asi jsou to vazy," říkal Lukáš Holub, když se opatrně belhal po utkání ze šatny Píseckých. V zimní přestávce má o program postaráno.

V 5. minutě rušného zápasu rozehrál faulovaný Mužík trestný kop na Mandouse, který trefil z dvaceti metrů břevno domácí branky.

V 15. minutě kopali hosté roh. Mužík našel Bezděka a jeho hlavička skončila pod břevnem - 0:1.

V 55. minutě udělal písecký brankář Satrapa velkou chybu. Jeho rozehrávku zachytil za šestnáctkou Veselý a mohl dát druhý gól hostů.

Ale Satrapa svoji hrubku bravurně napravil. Po gólové střele skočil a vyrazil míč na roh.

V 69. minutě trefil na druhé straně Busta hlavičkou tyč a Klavík dorážku nestihl. Za tři minuty domácí přece jen vyrovnali. Malý rozehrál roh a Kubiš prodloužil centr na Krejčího, který jemnou tečí zblízka vyrovnal.

"Tohle byl asi můj pátý start za Písek i v ČFL a je to můj první gól," říkal 19letý Karel Krejčí. Byl i v SK České Budějovice v devatenáctce pod trenérem Pavlem Tobiášem.

Hrál v dorostu v Příbrami, kde dokončil střední integrovanou školu. "Šel jsem ke gólmanovi. Chtěl jsem to změnit, protože jsme nedávali góly," vysvětloval Krejčí. "David Kubiš na mě prodloužil centr a já jsem to jen doklepl na lajně přes bránícího hráče."

V 78. minutě mohl dát gól Klavík, ale nebyl mu souzený. Míč se kutálel vedle. Za dvě minuty střílel vedle i Kubiš. Byl to nápor domácích, z kterého se hosté dostali ke dvěma šancím.

Ještě Kubiš v závěru přešel přes dva hráče a našel Pastyrika. Jeho střelu brankář Houdek vyrazil. V čase 89:55 střílel z voleje úplně volný Kovařík a přestřelil branku domácích. Zastavit si míč, mohl zakončit třeba patičkou. Času by měl dost.

"To utkání jsme dobře rozehráli," říkal trenér hostů Zdeněk Michálek. "Dali jsme rychle gól ze standardky."

Pak Písek získal územní převahu. "Byl lepším mužstvem a vytvářel si řadu příležitostí. My jsme mu nahrávali hodně tím, že jsme faulovali před šestnáctkou, a domácí zahrávali hodně standardních situací," uvedl dále Zdeněk Michálek.

"Nedali jsme asi tři hodně dobré šance," podotkl. "Domácí také něco neproměnili, takže si myslím, že remíza je spravedlivá."

"Dostali jsme gól ze standardní situace, který mužstvo paradoxně nastartoval," uvedl nový písecký trenér Zbyněk Busta. "Bohužel, situace ve vápně jsme neřešili úplně šťastně." Řekl, že malinko se projevuje i vnitřní nepohoda v mužstvu, která teď vládne díky situaci v tabulce, kde je Písek dole.

"Z toho plyne křečovité zakončení. Kdyby se mužstvo dostalo trochu do klidu, tak tohle byl zápas na tři čtyři branky." Týmu chyběl Zušťák. Zranil se a brzy střídal.