Ivan Ciferský ze Sezimova Ústí

Ivan Ciferský ze Sezimova Ústí | foto: Ladislav Němec, MAFRA

Fotbalisté Sezimova Ústí doma s Jihlavou o gól neuspěli

• 0
Fotbalisté Jihlavy napravili zaváhání z úvodního duelu nové sezony a v utkání 2. kola druhé ligy zvítězili na půdě Sezimova Ústí 1:0. O jediný gól se těsně před poločasem postaral útočník Tecl.

Tecl svého času odešel do Slavie. Bylo to v době, kdy šel z Jihlavy i Matěj Vydra, dnes hráč Udine. Tecl se z Prahy po roce vrátil. I přes nízké skóre se v Sezimově Ústí hrálo velmi ofenzivní utkání. Oba týmy však soupeřily v zahazování šancí.

V úvodu se neprosadili domácí Mach s Kostečkou, na druhé straně neuspěl Dort. V 45. minutě odcentroval hostující bek Gabriel a osamocený Tecl se nemýlil. Přihrávka ho našla v dobré pozici na dostřel od branky.

Domácí poté měli několik šancí na srovnání skóre, ale především Dobal po Kostečkově centru příležitost nezužitkoval. Dobal byl smolařem zápasu. Po jeho chybě ve středu pole Jihlava založila akci, ze které dala jediný gól.

V závěru mohla náskok zvýšit, ale Bača trefil jen břevno. Před ním neuspěl v další šanci Tecl. "Nejsem spokojený s výsledkem," řekl po utkání trenér domácích Luboš Zákostelský. "Ale co se týče hry, nemohu hráčům nic vytknout," doplnil.

Litoval, že jeho tým nedokázal v prvních dvaceti minutách prvního poločasu dát gól. Šance na vedení měl slušné.

"Zápas by byl jiný," věří Zákostelský. "Ale na kdyby se nehraje. My jsme ze svých šancí nevytěžili nic, soupeř ano," shrnul jasně. "V závěru už to bylo z obou stran hektické. Mohli jsme obdržet druhou i třetí branku, ale jsem rád, že jsme se prali o výsledek až do poslední minuty."

Ocenil svůj tým za nasazení. "Hráči na hřišti nechali všechno. Někteří zápas končili se sebezapřením," dodal trenér Spartaku. V sobotu hraje Spartak na Střížkově.