Slávistický obránce Milan Nitrianský (vlevo) a českobudějovický záložník Jose

Slávistický obránce Milan Nitrianský (vlevo) a českobudějovický záložník Jose Ferreiro da Silva Sandro. | foto: ČTK

Fotbalisté Slavie se nenechali zaskočit, Budějovičtí nebodovali

• 0
Ve fotbalové lize Slavia Praha zdolala České Budějovice 2:0 a nechala hosty přilepené u dna tabulky. Jejich situace není kritická, ale důvod k jásotu nikdo v českobudějovickém klubu nemá.

Zatímco v Edenu se v neděli chystali domácí diváci v černém dál dávat najevo, že kouče Straku nechtějí, trenéru hostů Ciprovi několikrát zatleskali. Straka se dostal do situace, kdy nepatří nikomu. Miluje Spartu, trénuje Slavii. Ale zavrhly ho oba tábory fanoušků nejslavnějších pražských klubů.

Jenže hráči Slavie mají své povinnosti dostat klub ze spodku tabulky. V utkání s Českými Budějovicemi byli slávisté favority. V prvním poločase měli dvě velké šance. Ve 24. minutě se míč rychle od brankáře Slavie Čontofalského dostal k Pospěchovi a následně k Trubilovi, který běžel sám na brankáře hostů Křížka. Obstřelil ho, ale míč minul branku.

Za dvě minuty si Blažek zpracoval míč od Trubily a střílel. Křížek však míč vykopl. Uspěl proti Blažkovi i po přestávce, když v 58. minutě zasáhl proti jeho tečovaném balonu.

Jenže mezitím se udály podstatné věci. Ve 45. minutě dostal hostující Horejš červenou kartu za faul na polovině hřiště na Trubilu. A ve 47. minutě dostali hosté od Jandy gól. Střelec se trefil do horního rohu branky Křížka.

I když byl Křížek velkou oporou svého mužstva, tentokrát neměl šanci zasáhnout. Po inkasovaném gólu se hosté snažili o vyrovnání. Otepku nahradil Hudson a jeho spolupráce se Sandrem byla nadějná. Přidal se Ondrášek, ale jeho střela nebyla razantní.

Snahu hostů zastavil necelých 10 minut před koncem zápasu Hurka. Z hranic šestnáctky namířil k tyči. Křížek na míč sáhl, ale nepovedlo se mu vystrčit ho mino tyče.

Utkání Slavia versus České Budějovice ve videoreportáži

Podle českobudějovického kouče Františka Cipra se zápas rozhodoval na přelomu poločasů, uvedla ČTK. "Myslím, že jsme na Slavii měli, ale sami jsme ji posadili do sedla červenou kartou, kterou jsme dostali v posledních vteřinách první půle, a následně inkasovaným gólem," uvedl kouč hostů. "Tyhle dva momenty rozhodly," dodal Cipro.

"Za stavu nula jedna v deseti se to dá těžko otáčet. Kdybychom vydrželi patnáct dvacet minut po přestávce bez inkasovaného gólu, mohlo to být o něčem jiném," dodal dle ČTK trenér hostí.