Ilustrační foto

Ilustrační foto | foto: Slavomír Kubeš, MAFRA

Fotbalistům Písku se povedl obrat v utkání na hřišti soupeře

• 0
Jihočeské celky v ČFL bodovaly. Béčko Českých Budějovic remizovalo v Jablonci s místní rezervou 1:1. Písek otočil nepříznivý vývoj v Ovčárech a po třech prohrách se konečně radoval z vítězství.

Písku pomohl dvěma brankami Michal Polodna. Ovčáry doma prohrály po více než dvou letech. Byl to zápas dvou různých poločasů. Domácí ovládli první, hosté druhý. Michal Polodna dal obě branky hlavou po přesných centrech svých spoluhráčů a otočil nepříznivý výsledek.

Písek představil posilu v brance

Písek v brance představil Petera Bartalského, který hostuje ze Žižkova a v týdnu nahradil Hrdinu. Rozhodně se nenudil. Především v úvodním poločase svůj nový tým několikrát podržel. Poprvé v 6. minutě, kdy přímý kop z ideální vzdálenosti směřoval k tyči aktivní Hyka, ale Bartalský zakročil. Další šance měli Hašler nebo Roth.
Tlak domácích zesílil a hlavně díky Hykovi, ale Bartalský tým podržel. Těsně před koncem poločasu přece jen Hašler skóroval.

Po přestávce za Písecké nastoupil Zušťák a hosté se začali prosazovat. Ale i domácí měli další příležitosti. Ve 47. minutě hlavičkoval mimo Roth a v 56. minutě nebezpečně pálil po brejku Hyka, ale stav zůstal 1:0.

Po přestávce se dvakrát trefil Polodna

První vážná šance Písku přišla až po hodině hry, kdy Polodna našel volného Linharta a jeho střelu u tyče skvěle zlikvidoval brankář domácích Straka.

V 61. minutě přišel další útočník Písku Chrdle a hosté se ve hře dopředu znovu zlepšili. V 67. minutě našel Kubiš Polodnu poprvé a přesný centr poslal Polodna koníčkem do horního rohu. Bylo vyrovnáno.

V 79. minutě centroval z druhé strany Held a Polodna opět hlavou otáčel na 1:2. Domácí na vedení hostů už zareagovat nedokázali. Vyrovnat mohl Chalupa, ale nedosáhl na prodloužený přímý kop Maršnera.

Béčko Budějovic veze bod z Jablonce

Jablonec B je poslední. České Budějovice B se ale na bod na jeho hřišti nadřely. Domácí dali v úvodu gól z penalty za faul Křížka na Rudolfa. Trenér Lerch trefil střídání. V závěru zápasu Repa vyrovnal. Písek je po minulém kole druhý a České Budějovice B čtvrté.

Témata: chalupa