Osmnáctiletý Martin Voráček (vlevo) útočí

Osmnáctiletý Martin Voráček (vlevo) útočí | foto: archiv MF DNES

Fotbalisty Písku poslal v poháru dál dorostenec Voráček

• 0
Osvědčení písečtí střelci se tentokrát ve třetím kole fotbalového Ondrášovka Cupu šetřili. O vyřazení druholigového Třince se postaral osmnáctiletý dorostenec Martin Voráček. V 64. minutě se trefil na 2:0 a v 83. minutě dal svůj druhý gól. Písek vyhrál 3:1 a ve 4. kole se utká s Olomoucí.

Písku se nepovedl minulý týden. V ČFL dvakrát prohrál a přišel o vedení. Je druhý a ztrácí bod na první Bohemians ze Střížkova.

Proti Třinci ale od začátku zápasu určoval tempo. Voráček se nechal vidět už v 7. minutě, kdy připravil šanci Chrdlemu. Ale jeho střela byla slabá.

Nakonec první gól zařídil Hrbáč, který se po nedávném zranění teprve rozehrává a dostává do formy. Po levé straně založil protiútok a vysunul obránce Pravdu. Jeho přetažený centr vrátil před branku Čižikov a Hrbáč se pak nejrychleji orientoval - 1:0.

Písek začal aktivně i ve druhé půli, ale velké šance neměl. Naopak si zachytal Vršecký, hosté zkoušeli vyrovnat.
V 54. minutě se Voráček připomněl podruhé. A důkladně. Pěkně se zbavil bránícího Reháka. Místo střely však hledal Chrdleho, který byl obsazený.

Pak už řádil mladík naplno. V 64. minutě vrátil odražený míč před branku Mašát. Skopalík poslal přihrávku do běhu Voráčkovi a ten bez problémů prudkou střelou zakončil - 2:0.

Hosté pak snížili na 2:1 a chystali se hrát vabank. V 82. minutě ale zbytečně ztratili míč. Mašát uvolnil Voráčka, který obraně utekl a podél Bruka skóroval - 3:1.

"Střelec Martin Voráček mě nepřekvapil," prohlásil kouč domácích Karel Musil, který dal mladíkovi šanci v tak těžkém zápase. Voráček s prvním týmem už nějaký čas trénuje. "A víme, co v něm je. Podává dobré výkony. Zúročil svoji přípravu," dodal trenér.

Ocenil hráčovu pracovitost v tréninku i zápasech za dorost. "Oba góly v utkání s Třincem pro něj jsou dobrou odměnou," pokračoval. "Pro nás je jeho výkon příslibem," uvedl ještě Karel Musil.