Jablonecký Marek Jarolím (vlevo) se chystá k přímému kopu.

Jablonecký Marek Jarolím (vlevo) se chystá k přímému kopu. | foto: Slavomír Kubeš, MAFRA

Jihočeši mohli Jablonec docela dobře v poháru vyřadit už doma

• 0
V prvním čtvrtfinále Poháru České pošty remizovali fotbalisté Českých Budějovic s Jabloncem 0:0. Kdyby vyhráli o dvě tři branky, museli by hosté srazit paty a uznat, že tentokrát na soupeře nestačili.

A to ještě nepřesný sudí Hrubeš občas míchal bramboračku. Zbytečně kazil pohlednou podívanou. Zvlášť po přestávce se hrál otevřený fotbal a oba týmy útočily ze všech sil.

První půle byla ještě rozháraná. Hosté se nemohli dostat do své hry a ztráceli míče. Domácí byli až zaskočení, co všechno by si mohli dovolit. Hráli znovu zodpovědně dozadu a nepouštěli favorita do své šestnáctky.

Když se dostal ve 41. minutě do náznaku šance domácí Řezníček, na poslední chvíli o míč přišel. Ale balon si sklepl Otepka a šel sám na brankáře hostů Špita. Střílel kolem něj. "Měl jsem štěstí, že mě trefil do nohy," prohlásil po utkání Michal Špit. Otepka se ale odradit nenechal a dál hrál výtečně.

Po přestávce sice protáhl hostující Lafata brankáře Delače, ale gól z toho nebyl. To už byli hostitelé v laufu a dávali si pěkné přihrávky nakrátko i přes půl placu.

V 62. minutě předvedli domácí další krásnou akci. Zakombinovali, vytáhli se za bránící záložníky a rozběhli se na beky. Na konci ťukesu byl Rýdel, který nahrál úplně volnému Řezníčkovi.

Jeho střela po zemi trefila tyč. Do brejku se dostal Sandro. Utekl a přes polovinu hřiště pádil sám. Nemířil přesně. Takových záblesků bylo ze strany domácích více.

V 81. minutě šel Řezníček po další povedené kombinaci sám na Špita. A znovu se jablonecký brankář nenechal překonat. "Byly to dvě totožné příležitosti," pravil Špit, který hosty zachránil od porážky.

I když i jablonecký Piták mohl v 88. minutě také dát gól. Středem hřiště prošel na šestnáctku, ale přestřelil branku. Domácí hráli bez Krajčíka, kterého jim půjčil Jablonec s tím, že v poháru nesmí bek nastoupit.

Nehrál ani Daněk, který nesmí jako host z Plzně v pondělí chytat v lize za České Budějovice na plzeňském stadionu. Po operaci nosu je Machovec. Na střídání měli domácí připravené Radoucha, Slámu, Petráně, Linharta, Františka Němce a Hovorku. Jen mladíky. Řada hráčů je zraněná a Kadula byl s mladou reprezentací.

"Chyběly tomu góly a divácká kulisa. Kdyby tu byly tisíce diváků, fotbal by vypadal ještě líp," poznamenal kouč domácích František Cipro. V hledišti bylo 743 diváků.