JE TAM! Hokejisté Českých Budějovic oslavují branku v síti Třince.

JE TAM! Hokejisté Českých Budějovic oslavují branku v síti Třince. | foto: Slavomír Kubeš, MAFRA

Hokejisté Českých Budějovic hrají se Zlínem o lepší pozici v první šestce

• 0
Pokud by i v pátek hokejisté Mountfieldu České Budějovice v extralize vyhráli, mohli by se posunout ze šesté pozice. Posledně se jim povedl zápas v Brně, kde vyhráli 5:2. Předtím venku několikrát nebodovali.

V Budvar aréně jsou silní. Ale Zlín patří mezi týmy, které se snaží dostat do první čtyřky, aby hrály první zápasy čtvrtfinále play-off doma. Je třetí. Mountfield na něj ztrácí pouze čtyři body.

"Výhru v Brně by to chtělo potvrdit," přeje si kouč Mountfieldu František Výborný. "Musíme to ukopat," dodal. Ukopat jako uhrát.

Zlín naposledy v Českých Budějovicích domácí porazili 4:0. Byla to ukázka čisté práce. V první třetině dali vítězové tři góly a v úvodu druhé části přidali čtvrtý. Pak si vývoj utkání pohlídali.

V neděli budou hrát Českobudějovičtí v Praze na ledě Sparty. Pak bude reprezentační přestávka, která skončí 16. února.