Písecký Antonín Melka objíždí branku, zezadu ho stíhá litoměřický Martin Dudáš.

Písecký Antonín Melka objíždí branku, zezadu ho stíhá litoměřický Martin Dudáš. | foto: Ladislav Němec, MAFRA

Hokejisté Komtermu Písek zdolali Benátky, ale zůstali devátí

• 0
Zakletá se zdá být pro písecké hokejisty osmá příčka tabulky I. ligy. I když zdolali Šumperk na jeho ledě 3:2 a Benátky nad Jizerou doma 3:1. Před startem do letošního roku byli o bod devátí. Vyhráli dva zápasy za sebou, získali šest bodů a dál jsou o bod devátí.

Ale trpělivost je jistě odmění, aby se posunuli na příčky před sebou, ze kterých se hraje play-off.

V avizovaném útoku na pátý tým tabulky z Benátek přibrzdila Jihočechy už 2.minuta, kdy chybovali při výjezdu ze svého obranného pásma a osamocený Jech nedal brankáři Sedláčkovi šanci zasáhnout - 0:1.

Od té chvíle sledovali diváci hokej, který dává vzájemným zápasům obou soupeřů už tradiční kolorit. Houževnatá, bojovná bitva nabídla ještě v úvodní dvacetiminutovce několik rušných momentů. Domácí Sedláček ani hostující Stejskal ale gól nedostali.

Podobné to bylo také v úvodu druhé třetiny. Písecký celek vsadil na velkou bojovnost. Snažil se být aktivní a nešetřil ani střeleckými pokusy. Kapitán týmu Nouza pak z přesilovky svižně skóroval a vyrovnal na 1:1.

Na razantní projev domácích reagovali Středočeši i fauly a byli vylučováni. Stihl je za to další trest. Po kombinaci třetí písecké formace zakončil přesně mířenou střelou mezi Stejskalovy betony zkušený Šperger na 2:1.

Hosté se pokusili o bleskový kontr. Jejich nápor byl řízený nejproduktivnějším prvoligovým hokejistou Králem. Ale Sedláček už neinkasoval.

Necelé dvě minuty před koncem druhé třetiny si navíc diváci zabouřili potřetí. Nedorost zvýšil na 3:1. Hosté se trefili jen do tyče, zato hned dvakrát. Výsledek 3:1 se do konce zápasu nezměnil.

Očekávané snaze hostů o obrat ve vývoji skóre čelili Písečtí aktivně vedenou defenzivou, i když se nevyhnuli nepřesnostem.

Ve dvou případech se otevřela záložnímu celku Liberce cesta k jasným šancím, brankář Sedláček ale potvrdil svoji formu. Měl velký podíl na vítězství.

Témata: Jizera