Českobudějovický Filip Rýdel (vpravo) bojuje o míč s Ondřejem Švejdíkem,

Českobudějovický Filip Rýdel (vpravo) bojuje o míč s Ondřejem Švejdíkem, obráncem Dukly | foto: Ladislav Němec, MAFRA

Jihočeši vedli nad Duklou už 3:0, ale pak hájili těsné vítězství

• 0
Takový zápas v prosinci, to by jeden nevěřil. Příjemné počasí a pět gólů na výtečně vypadajícím trávníku. To bylo loučení s podzimem ve fotbalové lize. Fotbalová liga se loučila s letošním rokem i na Střeleckém ostrově. České Budějovice tu zdolaly Duklu Praha 3:2. Domácí vedli 3:0, ale hosté pak dali dva góly v rozpětí dvou minut.

Pěkný byl z jejich strany úvod. V prvních deseti minutách měli čtyři vyložené šance. Hned tu první proměnil Rýdel na 1:0. A to bylo dobře pro jeho tým. Další tři příležitosti jeho spoluhráči neproměnili. Javorek nedosáhl na centr Klesy.

Po rohu Otepky střílel Sandro nádherně z voleje za šestnáctkou. Poslal míč pod břevno, ale brankář hostů Rada balon postrčil na roh. Po něm byl míč znovu až na brankové čáře Dukly. Rada znovu vynikl a k míči se dostal.

I později byly šance. Domácí jich měli více, ale hosté se po dvou gólech na 3:2 v 57. a 59. minutě chytili. I oni mohli ještě dát gól. Hanousek před prázdnou brankou zaváhal a netrefil míč.

"Naše porážka je naprosto zasloužená," uznal trenér hostů Luboš Kozel, bývalý svěřenec Františka Cipra, trenéra domácích. "Do zápasu jsme vstoupili hrozně. Z první standardky jsme dostali gól," připomněl branku Rýdela. "Domácí se uklidnili a hráli jednoduše, důrazně. Nám to dělalo obrovské problémy," pravil dále.

"K naší hře jsme se prakticky moc nedostali. Pak jsme inkasovali druhý gól," říkal Kozel. To se k míči po pěkné nahrávce od Sandra dostal Klesa a obešel bránícího Vrzala.

"Ta první půle byla z naší strany nejhorší, co jsme odehráli na podzim," tvrdil Luboš Kozel. "Do druhé jsme šli s tím, že se pokusíme utkání zdramatizovat. Ale dostali jsme třetí gól."

Zaúřadoval Sandro. Stejně jako on zahrál včera výtečně i Otepka. A právě tem Sandrovi nahrával. Brazilec se pustil po hranici šestnáctky na střed hřiště a odtud vystřelil. Tečovaný míč spadl za bezmocného přihlížení Rady do branky Dukly.

Pak přišly chvíle Slováka Lietavy, který dal dvě branky. První po centru zprava a druhou po podobném centru. Vždy byl u míče včas. Ale na zvrat už hosté neměli.

"Jsem spokojený. Tři dva jsme vyhráli zaslouženě," říkal trenér domácích František Cipro. "Ale průběh zápasu mi hodně pocuchal nervy. My jsme sehráli asi nejlepší první poločas na podzim," podotkl. "Přispěla k tomu rychlá branka a pak i druhá a třetí."

Utkání České Budějovice versus Dukla Praha ve videoreportáži

Jenže pak jeho tým jakoby přestal hrát. "Ukázalo se, že Dukla si umí vyhovět," řekl Cipro. "Hraje fotbal a chce hrát fotbal. Dostali jsme dva góly a třepali jsme se do konce," potvrdil obavy domácích o výsledek. "I když jsme ještě měli šance. Na hráčích, kteří chyby udělali, bylo vidět, že jsou nervózní."

Nakonec měl důvod k radosti. Povedlo se splnit předsevzetí, že jeho svěřenci vyhrají všechny tři zbývající zápasy podzimu doma. I když jsou dole, jejich zima bude mírnější.