Ilustrační foto.

Ilustrační foto. | foto: Ladislav Němec, MAFRA

Jihočeským házenkářům se o víkendu nedařilo

• 0
Všechny tři týmy v nejvyšší soutěži házenkářů a házenkářek z jihu Čech o víkendu prohrály. Nedařilo se Jindřichovu Hradci, Písku ani Třeboni.

Nejvíce mrzí porážka Jindřichova Hradce doma s do té doby posledním Mostem.Je to do značné míry zásluha gólmanky hostů, která zamkla branku a povolila do ní "vstup" jen jednadvaceti střelám.

Hráčky hostů dokázaly navyšovat svůj náskok až na pět branek, v 54. minutě byl stav 18:23.

Až do 12. minuty se hráčky Písku držely svým soupeřkám na dostřel dvou branek. O osm minut později už ale Bratislavanky vedly nad Jihočeškami o pět gólů 11:6 a to především díky Globanové, která přispěla pěti góly.

Druhé utkání házenkářů Třeboně na cizí palubovce se jihočeskému týmu opět nevydařilo. Nováček nejvyšší soutěže si po středeční prohře s Hranicemi spravil chuť a vedení se ujal hned v úvodu prvního poločasu a v 10. minutě vedl nad Třeboňskými již 6:3. Hosté vyrovnali na 8:8, ale pak povolili a domácí se pobízet nenechali.