Finále jihočeského kola McDonald's Cupu ovládli fotbalisté ZŠ T. G. Masaryka v...

Finále jihočeského kola McDonald's Cupu ovládli fotbalisté ZŠ T. G. Masaryka v Písku (v modrém), když porazili soupeře ze ZŠ Komenského Soběslav 3:1. | foto: Slavomír Kubeš, MAFRA

Do finále McDonald’s Cup postoupili z jižních Čech kluci z Písku

• 0
Jedinou vadou na kráse středečního krajského finále fotbalového turnaje McDonald’s Cup bylo počasí. Nad Pískem od prvního výkopu až do finále občas pršelo a foukal nepříjemný vítr.

Silněji se rozpršelo na finále kategorie B, tedy žáků 4. a 5. tříd. Malým fotbalistům nepřízeň počasí ale vůbec nevadila, stejně tak jako jejich fanouškům. O první místo si to rozdala písecká ZŠ T. G. Masaryka a ZŠ Komenského Soběslav. A atmosféra také naprosto odpovídala finále, nechyběly hlasité pokyny obou trenérů ani pěkné fotbalové momenty.

Domácí fotbalisté mohutně podporováni svými spolužáky s transparenty protivníka z nedaleké Soběslavi k ničemu moc nepustili. Po osmnácti minutách, kdy se kvůli zimě pískal konec každého utkání, se z výhry 3:1, a tedy i z celkového vítězství v krajském finále McDonald’s Cupu radovali právě kluci z Písku. Oni pak budou reprezentovat jižní Čechy na celostátním finále v Uherském Hradišti 9. a 10. června.

"Dobíhal jsem k bráně a se mnou běžel i jejich obránce, tak jsem do míče rychle kopnul a spadlo to těsně k tyči. Paráda," popisoval třetí gól Písku sám autor, desetiletý Jan Vonášek, který hraje za FC Písek.

"První místo a ještě doma je fajn, už se těšíme na finále, kde to bude asi maso," usmál se Vonášek, který hraje fotbal od svých pěti let a jako vzor má Franka Lamparda z Chelsea.

Dvanáctiletý Filip Štětina ze Soběslavi ještě na slavnostním vyhlášení nemohl skousnout celkové druhé místo. "Rozhodčí Písku strašně nadržoval, byla tam i pěst do obličeje našeho kluka," krčil rameny malý sportovec, který se fotbalu věnuje šest let. "Ale Písek byl přeci jen lepší," uznal Štětina sílu soupeře.

V kategorii B skončil třetí tým ZŠ Protivín. Ve skupině A, kde nastoupili žáci 1. až 3. tříd, vyhrála Církevní Základní škola v Českých Budějovicích. Ve finále její výběr porazil žáčky ze ZŠ Na Sadech v Třeboni 3:0, třetí místo patří školákům z Mladé Vožice.