Mistrovství republiky v kartingu - ilustrační foto

Mistrovství republiky v kartingu - ilustrační foto | foto: Ladislav Němec, MAFRA

Motokáry a Hradiště. Celý víkend patřil závodům o tituly

• 0
Obětavost lidí z okruhu na Hradišti je pověstná. Nebýt jich, nezávodilo by spousta lidí, kteří sem o minulém víkendu přijeli. O start v závodech byl zájem. Představilo se 143 sólo jezdkyň a jezdců.

Ve třídě Easy Kart 60 jich bylo hned 31. Mezi nimi byl v popředí i Alex Legnaro z Písku. V první jízdě byl pátý. Druhá se nepovedla, dojel na 20. místě. Jen dvě příčky za ním byla Anastázie Landová, nejstarší dcera všestranného Daniela Landy.

Každá třída má svoje. V každé se bojuje o první místo, ale i o to nebýt poslední. Závody měly spád. "Taková účast nás těší," prohlásil ředitel víkendových klání Václav Kudrle mezi dalším během od startu do depa.

V nejsledovanější třídě Národní KZ 2 startovalo 14 jezdců. To bylo méně než v minulých dvou závodech seriálu v Sosnové a ve Vysokém Mýtě. "Ale zase tady máme Národní KF2," upozornil Kudrle.

"Ta se letos jede poprvé." V KZ2 dominoval bývalý jezdec Jihočechů MS kart a VM Motor Adam Janouš. Startuje za Praga Sumako Team.

"Ještě k tomu pracuju a chodím dálkově do školy," vysvětloval Janouš, který první jízdu zajel velmi dobře. "Kolikrát mám rozepsaný čas na den na minuty." Trénuje, testuje, studuje, pracuje ve firmě svého otce. Na výkonu to znát nebylo. Jel výtečně. "Potřebuju ještě vyhrát druhou jízdu, abych se dotáhl na Midrlu," říkal odhodlaně.

Povedlo se mu to. S Midrlou nyní vede celkově celý šampionát. Oba mají stejný počet bodů. Jihočechům se v první bodované jízdě nevedlo. "Technika je v pořádku. Problém je v mojí rychlosti," neskrýval Jindřich Vácha z Písku.

Dobře odstartoval, ale dostal se do kolize a propadl se dozadu. Tři jezdce předjel, skončil jedenáctý. Ve druhé bodované jízdě byl osmý. Za ním skončil David Müller z Vodňan. V první jízdě byl třináctý.

"Netrénoval jsem. Věnoval jsem se více škole," vysvětloval Müller. Před několika dny maturoval na průmyslovce ve Volyni. "Jel jsem jen dva závody. Jinak nic moc," pokrčil rameny. V první jízdě mu prasklo kolo.