Útočník Sezimova Ústí Vukadin Vukadinoc´vič.

Útočník Sezimova Ústí Vukadin Vukadinoc´vič. | foto: Slavomír Kubeš, MAFRA

Sezimovo Ústí nedávalo ve Vlašimi šance a doplatilo na to prohrou

• 0
Ve druhé fotbalové lize zdolala Vlašim tým Spartaku MAS Sezimovo Ústí doma 2:1. Jihočeští ševci se na půdě středočeských ševců představili jako tým, který má problémy proměnit velké brankové příležitosti.

A že jich bylo. Minimálně pět či šest. Jen jedna skončila v brance výborného Frydrycha. Hned v 1.minutě.  Střelu z úhlu od Vukadinoviče gólman Frydrych vyrazil, ale pouze zpět k Vukadinovičovi, který pak našel na zadní tyči Kočího. Jeho dorážka skoro z čáry znamenala vedení hostů.

Po chvíli přiletěl do vápna Vlašimi ostrý centr Kočího, ale hosté nedostali zblízka míč do branky. Místo toho přišel ve 24. minutě protiúder. Trestný kop z pravé strany zakončil Matějka a vyrovnal.

Po půlhodině hry musel střídat Rožboud, kterému se v poslední době daří. Zranil se. Jeho spoluhráči zahodili tři obrovské šance. Ve 38. minutě šel po chybě beka Vlašimi sám na Frydrycha Jasanský, ale nepropálil ho. Ve stoprocentní pozici byl ve 44. minutě Vukadinovič, který volil podobně silové řešení, ale také neuspěl.

Jak skórovat, to ukázal na druhé straně ve 45. minutě Tafat, který přízemní střelou otočil skóre. Pak hostující Novák hlavičkoval a Frydrych vytěsnilmíč na tyčku a ven. Za Spartak mohl vyrovnat v 76. minutě Dobal. Po sklepnutí Macha si naběhl na míč, ale střela šla nad břevno. Spartak nebyl horší, jen velmi málo produktivní.