Fotbal - ilustrační foto - Fotbal, ilustrační foto, míč, kopačky, trávník

Fotbal - ilustrační foto - Fotbal, ilustrační foto, míč, kopačky, trávník | foto: MF DNES

Sezimovo Ústí prohrálo s Vlašimí. Gól od lídra dostalo po přestávce

• 0
Vlašim je ve druhé fotbalové lize stále neporažena. Těsné vítězství si zajistila na hřišti nováčka Spartaku MAS Sezimovo Ústí brankou Bálka. Domácí s favoritem prohráli 0:1.

Před zápasem, který byl velmi neurovnaný a hodně bojovný, drželi všichni přítomní minutu ticha za tragicky zesnulého hráče domácích Rostislava Nejepsu. Zemřel v úterý 28. září při železničním neštěstí.

Na Soukeníku se potom v utkání dlouho nic pořádného nedělo. Za zmínku stála jen prudká rána domácího Kočího, s níž by měl gólman Toma starosti, kdyby šla do branky, a ne vedle.

Až ke konci první půle přišly první šance. Ve 34. minutě domácí Simr nezpracoval ideální přihrávku. Jinak by byl záhy ve stoprocentní šanci.
Na druhé straně se hlavičkou málem prosadil vlašimský Bálek, ale jeho pokus ve 38. minutě také neskončil gólem.

Trenér hostí Nádvorník poslal ve druhé půli na hřiště autora šesti branek v rozehrané druhé lize Strnada, který tam ale vydržel jen dvacet minut a musel zase hřiště opustit. Obnovil si zranění.

V 54. minutě se slušnou střelou prezentoval záložník Spartaku Jasanský, ale míč se do branky nedostal - přeletěl břevno.

V 60. minutě se technicky uvolnil Kostečka. Ten se v minulých dvou zápasech trefil. Tentokrát vyslal centr, který se změnil v nebezpečnou střelu. Tu musel gólman Toma vystrčit mimo branku.

Domácí začali soupeře mírně přehrávat, ale přesto jako první inkasovali. Byl to rozhodující gól. Jihočeši si nepohlídali jedno autové vhazování. Obrana propadla a vlašimský střelec Bálek mířil v 68. minutě pod břevno 0:1.

Hodně blízko k vyrovnání byl v 88. minutě stoper Novák. Po dlouhém míči za obranu stál čelem k brance. Měl čas vstřelit, ale mířil vysoko nad branku. Domácí se jen mohli chytat za hlavu. Vlašim odvezla všechny body.

"Viděli jsme remízové utkání," přiznal trenér hostí Roman Nádvorník "Byli jsme o jeden gól šťastnější. Soupeř se na nás kvalitně připravil." A dodal, že ho tohle vítězství hodně potěšilo.

"Jsem zklamaný, že jsme prohráli," uvedl trenér Spartaku MAS Luboš Zákostelský. "Chtěli jsme navázat na dvě předchozí vítězství. Vlašim je ale kvalitní mužstvo, které jednu naši chybu potrestalo."