Lukáš Mach ze Sezimova Ústí (vlevo) obchází kladenskéh Pavla Bartoše.

Lukáš Mach ze Sezimova Ústí (vlevo) obchází kladenskéh Pavla Bartoše. | foto: Slavomír Kubeš, MAFRA

Sezimovo Ústí se loučilo remízou, zvládlo poločas

• 0
Premiéra ve druhé lize fotbalistům Spartaku MAS Sezimovo Ústí vyšla. Je ve své první sezoně ve druhé lize deváté. Nasbíralo 40 bodů a má skóre 42:40.

Šanci ukázat se dostali v posledním utkání další hráči. Jihočeši remizovali s Kladnem doma 1:1. Už se vědělo, že Kladno soutěž opustí a Sezimovo Ústí se zachrání.

I kvůli tomu postavili oba trenéři pozměněné sestavy. V dresu Spartaku nenastoupily opory Jasanský a Novák. Naopak třetí hráč SK České Budějovice Dobal odehrál celý zápas.

"O Dobalovi se bude jednat. Pan Kotrba nás požádal, jestli by Jasanský s Novák mohli dostat volno," vysvětlil absence trenér Sezimova Ústí Luboš Zákostelský.

Oba hráči se ve čtvrtek zapojí do přípravy v Českých Budějovicích. Zákostelský musel poskládat novou zálohu. Mezi zraněné se zařadil i Javorek. Od začátku hráli mladíci Hric a Jindřich Rosůlek. "Není třeba se dívat, kdo chybí. Ale sledovat hráče, kteří je nahradili. Jestli na druhou ligu mají," dodal trenér Spartaku.

V první čtvrthodině kopal Dobal tři rohy. Bez gólového efektu. Důrazem proti velké přesile si vybojoval šanci Mach. Vychytal ho brankář Jakubov.

Ve 27. minutě zahrával Dobal šestý roh. Míč se odrazil k Maškovi a jeho pumelenice místo v síti skončila na zádech Macha. Mach pak přihrál na první gól Cíferskému.

Před koncem poločasu se slovenský záložník trefil střelou k pravé tyči a domácí vedli 1:0. Byl to jejich poslední gól sezony. "První poločas nám vyšel. Po přestávce se ukázalo, kdo na soutěž stačí, a kdo ne. Poučilo nás to," řekl Zákostelský.

V úvodu druhého poločasu obešel Vukadinovič obránce a přihrál na penaltu Dobalovi. Ten z ideální pozice vysoko přestřelil. Kladno si první velkou šanci vytvořilo až v 58. minutě. Tóth vysunul do úniku Sklenáře, kterého skvěle vychytal Doležal. Ten se zaskvěl i při dorážce Puchmertla. Jeho střelu vyrazil ve skoku.

To Kladno nabudilo a začalo domácí přehrávat. Další šance měl Holub a Sklenář. Obě střely zblokovali obránci. Hosté i tak vyrovnali. Při svém prvním startu ve druhé lize se parádně zdálky trefil Hofman – 1:1.

Kladno mohlo i vyhrát. V 85. minutě Doležal chyboval a dal míč Jelínkovi. Ten toho nevyužil.

"I když se nám utkání s Kladnem nepovedlo, tak sezonu hodnotím dobře. Důležité je, že jsme dokázali udržet druhou ligu," dodal Zákostelský.

"Hráčům jsem říkal, aby hráli přes Martínka. To je hráč, který z mého pohledu na druhou ligu nemá," uvedl trenér Kladna Jaroslav Peřina. "Začali jsme se díky tomu dostávat do šancí a nakonec jsme vyrovnali." Přípravu na novou sezonu zahájí v Sezimově Ústí v pondělí 27. června.