Momentka z utkání Tábor - Řisuty.

Momentka z utkání Tábor - Řisuty. | foto: Slavomír Kubeš, MAFRA

Hokejový Tábor rozehrál sérii s Řisuty ve velkém stylu

• 0
Ve finále druhé hokejové ligy skupiny Západ zdolali Jihočeši nepříjemného soupeře 4:0 a znovu od něj tedy doma nedostali ani gól.

Jestli někde lidé touží po pořádné hokejové soutěži, pak je to určitě v Táboře. Na první finálový zápas play-off druhé ligy ve skupině Západ do táborské haly dorazilo téměř 2 500 platících diváků. Hala byla zaplněná jako v dobách, kdy hrávali Táborští vyšší soutěž.

"Fanoušci jsou skvělí. Je příjemné, jak nás povzbuzují," pochvaloval si i kouč táborských Kohoutů Tomáš Matušík. Diváci jsou lační po úspěchu svého týmu.

Klub je za to odměnil stejným vstupným, jaké měl celou sezonu. Padesátikoruna za utkání, ve kterém se fanoušci dobře baví, to určitě není nadhodnocené vstupné. Dobré je přijít do haly včas, protože před utkáním jsou u pokladen fronty. Funguje i předplatné.

Zítra hraje Tábor druhý zápas s Řisuty a pořádá na utkání autokarový zájezd. "Vyšli jsme soupeři vstříc. Na pondělí neměl led," vysvětloval Tomáš Matušík, proč se hraje až v úterý, a ne v obvyklém pondělním termínu.

Hned ve středu bude další zápas v táborské hale. V prvním utkání finálové série Kohouti začali dobře. Dali dva góly a hráli tak, že se soupeř k ničemu nedostal. "První třetinu jsme odehráli výborně, měli jsme ji pod kontrolou," pravil trenér Matušík.

Po druhé části měl dojem, že na jeho tým trochu dolehla nervozita. "Ve druhé třetině jsme hráli pětkrát oslabení a to nám nepřidalo," poznamenal.

V té době byl výtečný brankář Klestil, který ani v první či třetí třetině hosty skórovat nenechal. Určitě Kohouty podržel.

Po druhé přestávce se domácí znovu rozjeli a už se o první výhru obrat nenechali. Po dalších dvou gólech se zápas dohrával.

Přitom Řisuty jsou pro celky z jižních Čech pokaždé hodně nepříjemný protivník. Tábor z play-off před lety vyšouply dvakrát.

"Je to dobré mužstvo," ocenil soka i kouč Kohoutů. "Máme k němu respekt." Přesto zítra nejede prohrát. "Chceme uspět, abychom měli ve středu doma mečbol a celé finále chceme ukončit," ujistil.

Pokud se to Táborským povede, letošní rekordní návštěva z celé skupiny jistě nebyla posledním oceněním jejich fanoušků. Rekordy jsou od toho, aby se překonávaly. Kohouti jsou dál při chuti.