Lázně Aurora nabízejí akvapark s mírně slanou vodou, vířivkami a toboganem.

Lázně Aurora nabízejí akvapark s mírně slanou vodou, vířivkami a toboganem. | foto: Slavomír Kubeš, MAFRA

Třeboňští zastupitelé se hádají kvůli milionům na opravu lázní Aurora

  • 0
Zastupitelé v Třeboni se hádají kvůli 140 milionům na rekonstrukci lázní Aurora. Opozice vyčítá současnému vedení radnice, že město investuje peníze do ubytovacího zařízení lázní, zatímco by bylo třeba spíše rozšířit wellness služby. Rekonstrukce lázní už je v plném proudu a skončí zřejmě v květnu.

Lázně Aurora se proměňují na moderní ubytovací zařízení. Pavilony A a B procházejí zásadní rekonstrukcí, na jejímž konci by měly kvalitou odpovídat tříhvězdičkovému hotelu.

Investice má však v Třeboni řadu odpůrců, kteří tvrdí, že radnice měla spíše zlepšovat lázeňské služby, a nikoli rozšiřovat ubytovací kapacitu o 100 lůžek. Zvlášť když většinu z necelých 140 milionů korun zaplatí město a musí si kvůli tomu vzít překlenovací úvěr na 90 milionů.

"Ubytovacích kapacit je ve městě dost, spíše jsme měli dát peníze do procedur. Do wellness nedáme nic, i když to potřebujeme nejvíc," kroutí hlavou zastupitel Jiří Masojídek z opoziční ODS.

Podle starosty Jiřího Houdka z KDU-ČSL musí Třeboň zareagovat na situaci v lázeňství, kdy začínají převažovat samoplátci. "A ti si vybírají hlavně podle kvality ubytování a služeb," upozornil.

S takovým tvrzením se však opozice nechce smířit. Podle ní je strategičtější investovat do lázeňských služeb a podporovat rozvoj soukromých penzionů a hotelů, než jim vytvářet konkurenci.

V den státního svátku wellness-centrum zkolabovalo

"Například v den státního svátku nám kolabovalo wellness-centrum a fronta do bazénu sahala do půlky kolonády," upozornil občanský demokrat Eduard Janát na nedostatečnou kapacitu akvacentra. "Vlastníci penzionů sem hosty dostanou, ale co se stane? Budou stát ve frontě na kolonádě nebo jezdit do Gmündu," dodal.

Rozšiřování lázeňských služeb byl projekt bývalého vedení radnice, kdy vládla ODS, a podle zástupců strany se od záměru ustoupilo jen proto, že jej udělali "ti druzí". "Projektanti projektovali, stavební úřad úřadoval, všechno jsme platili. Změní se vedení, najednou se všechno zahodí a vrátíme dotaci 36 milionů korun," zlobí se Janát.

Podle starosty jsou podobná obvinění nesmyslná, protože se tento záměr podle něj vytvářel ve zcela odlišné době. "Tehdy převažovala pojištěnecká klientela, to teď přestává platit," zdůraznil Houdek.

Osmipatrový pavilon A byl vybudován v 70. letech 20. století. Během rekonstrukce se budova zateplí, vymění se okna, prosklené stěny a dveře. Součástí oprav bude také dostavba venkovního evakuačního výtahu a požárního schodiště, rekonstrukce hygienického zařízení a vybavení pokojů. Všechny prostory budou bezbariérové. Práce by měly skončit v průběhu května. Pak by již měli objekt vyzkoušet první turisté.

,