Dům medicíny společně symbolicky pokřtili lékař Petr Hoffmann, Eva Urbanová a David Vávra.

Dům medicíny společně symbolicky pokřtili lékař Petr Hoffmann, Eva Urbanová a David Vávra. | foto: Ladislav Němec, MAFRA

U Černé věže křtili Dům čínské medicíny. Nabízí bylinky i baňkování

  • 0
České Budějovice jsou od pondělí prvním městem v zemi, kde funguje Dům tradiční čínské medicíny. V ulici U Černé věže najdou lidé dva lékaře a čtyři maséry a terapeuty, kteří pomáhají hlavně při chronických, pohybových a také estetických potížích. Dům čínské medicíny pokřtila operní diva Eva Urbanová a architekt a herec David Vávra.

Dům čínské medicíny je otevřený v nově zrekonstruované čtyřpatrové budově. Spolu s doktorem Petrem Hoffmannem ho symbolicky pokřtila operní pěvkyně Eva Urbanová a herec a architekt David Vávra.

Všichni tři společně posypali bylinnými doplňky stravy kaligrafii, která znamená 'Zdraví je dar o kterém nevíme dokud ho neztratíme'.

Jak se léčí pěvkyně?

"S čínskou medicínou jsem se setkala asi před patnácti lety a od té doby jsem jí věrná. Líbí se mi, že je šetrná k tělu. Vždycky, když jsem nachlazená, začnu se nejdříve léčit bylinnými tabletkami a akupunkturou z čínské medicíny," říká operní diva Eva Urbanová.

"Kromě čínské medicíny s bylinnou terapií, která tady funguje už patnáct let, přibyla akupunktura, dietetika, psychoterapie, fyzioterapie, čínské masáže, chiropraxe, baňkování, manuální medicína a také léčba pomocí moderních přístrojů," uvedl lékař Petr Hoffmann, který dům čínské medicíny vlastní.

V přízemí budovy vznikl nový obchod s bylinnými tabletkami, mastmi a dalšími produkty TCM Herbs, který slouží zároveň jako recepce. Lékaři i tým masérů a terapeutů sídlí v jednotlivých patrech.

Každý z nich je odborníkem na něco jiného. Lékař Petr Hoffmann se specializuje na chronická onemocnění, jako jsou bolesti hlavy, ekzémy či trávicí a gynekologické potíže, přičemž zdravotní problémy diagnostikuje podle vzhledu návštěvníka, jeho jazyka a pulzu.

Doktorka Michaela Bernardová léčí pomocí akupunktury, jídelníčku šitého na míru a psychologické analýzy.

"Mými nejčastějšími pacientkami jsou ženy s gynekologickými problémy nebo ženy, které chtějí zhubnout a zároveň být zdravé," popsala Bernardová.

Petr Hoffmann diskutuje s architektem a hercem Davidem Vávrou.

Petr Hoffmann diskutuje s architektem a hercem Davidem Vávrou.

Pracovna chiropraktika Josefa Koubka zase připomíná trochu chemickou laboratoř. Vedle masérského lůžka má vyskládanou sadu různě velkých skleněných baněk, které před přiložením na kůži léčeného nahřívá nad svíčkou.

rázová vlna

V České republice je to ojedinělý přístroj. Nejčastěji se využívá při léčbě tenisového lokte, bolestivého ramene a dalších onemocnění kloubů a šlach. Rázová vlna je velmi účinná také v estetické medicíně.

"Baňka udělá na kůži podtlak a dostává z kloubů kyselinu močovou a ze svalů zase kyselinu mléčnou. Pomáhám si tím k uvolnění svalového korzetu člověka předtím, než mu začnu srovnávat klouby a kosti," objasnil zkušený chiropraktik Koubek.

Ten léta léčil známé kameramany i herečky ve svém předchozím salonu vedle pražského Barrandova.

Novinkou v domě čínské medicíny je speciální přístroj s názvem rázová vlna. Zdravotní pojišťovny čínskou medicínu nehradí, lidé ji platí v ordinacích hotově.