V derby se nejdříve hrálo naplno. Pak měl více starostí Písek

9:03aktualizováno  9:03
V očekávaném utkání předehrávaného 17. kola České fotbalové ligy se v areálu Složiště utkaly ve středu dva přední jihočeské celky. V derby zdolal SK České Budějovice B Písek 3:0.

Českobudějovický Vladimír Dobal bojuje o míš s Michalem Heldem (v bílém) z Písku | foto: Slavomír Kubeš, MAFRA

Od začátku se hrálo v hektickém tempu. Bylo i dost vzruchu, když hned ve 4. minutě inkasoval Polodna žlutou kartu.

Ve 13. minutě oklamal Kaňák Pastyrika a zprava poslal prudkou přihrávku do šestnáctky. Ale brankář hostů Hrdina vyběhl a míč na Stráského zneškodnil.

Ve 30. minutě rozjeli domácí kombinaci z vlastní obrany a dostali se k ohrožení branky hostů. Nitrianský centroval zprava na Kaňáka, ale jeho hlavička nebyla prudká a Hrdina míč směřující do branky snadno chytil. Chvíli potom dostal další žlutou kartu Pastyrik.

Nejlepší písecký střelec Jan Zušťák se v derby tentokrát střelecky neprosadil

Ve 43. minutě střílel Dobal trestný kop, ale poslal míč nad branku hostů. Ke konci první půle byl vyloučený útočník hostů Červenka. Rozhodčí mu dal červenou kartu za připomínky ke hře.

Po přestávce měli znovu lepší začátek domácí. Ve 48. minutě centroval Rakovan a Dobalmířil z voleje k tyči, ale písecký brankář Hrdina vyrazil míč na roh.

V 51. minutě se diváci gólu dočkali. Rakovan centroval zprava z trestného kopu na Stráského, který hlavou skóroval.

V 72. minutě proměnil Rakovan penaltu za faul Hrdiny na záložníka domácích Dobala na 2:0. Čtyři minuty předtím vypálil Nitrianský ze třiceti metrů a trefil břevno.

V 90. minutě se znovu trefil Rakovan, tentokrát ze hry. Domácí vyhráli na góly, hosté na karty. Rozhodčí nedal vítězům ani jednu, zato Písecké počastoval.

Autoři:

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Českobudějovický obránce Lukáš Havel (vlevo) se raduje, překonal táborského...
Šest bodů z venku a Budějovice jsou druhé, Táborsko remizovalo v Sokolově

Druholigoví fotbalisté Dynama České Budějovice vybojovali druhou výhru v řadě venku. Zvítězili na hřišti Varnsdorfu a po třech kolech jsou druzí. Táborsko veze...  celý článek

Českobudějovičtí hokejisté oslavují gól proti Slavii.
Hokejisté Českých Budějovic vyrážejí na led. Na úvod hostí Pavlodar

Po dvou týdnech na ledě čeká na hokejisty prvoligového Motoru České Budějovice první herní test. V pátek od 17.30 hodin vyzvou v Budvar aréně kazašský...  celý článek

Jan Králík v dresu Českých Budějovic.
Z Frymburka pod alpské štíty. Králík přizpůsobuje svůj život florbalu

Minulý týden vzal svého spoluhráče a vydal se do Prahy. Lákal ho florbalový turnaj Czech open. Jeden z největších podobných letních podniků v Evropě. „Náš klub...  celý článek