Ilustrační snímek

Ilustrační snímek | foto: Profimedia.cz

V divizi se týmy loučily šesti body

• 0
Fotbalová divizní skupina A nabídla další jihočeské derby Třeboň - FK Tábor. Domácí vyhráli 1:0. Strakonice porazily Litol 2:1 a z druholigového kádru posílený Spartak MAS Sezimovo Ústí B prohrál s vedoucími Domažlicemi 2:3.

Poslední podzimní kolo fotbalové divize skončilo pro čtyři jihočeské týmy rozpačitě. Tři body mají Strakonice. Porazily Litol 2:1. Třeboň zdolala Tábor 1:0. Posílený B-tým Sezimova Ústí doma prohrál s vedoucími Domažlicemi 2:3.

16. Zličín 0

Největší zájem byl o derby Třeboň - Tábor. Týmy však nebyly kompletní, hlavně Třeboň. Na lavičce měla rekonvalescenty Pintéra a Hájka. Třetím byl náhradní brankář Jakub Skála. Všichni později nastoupili, do pole v 90. minutě šel i Skála. Táboru chyběli Blažek, Šahajda a Král.

"Za výkon musím hráčům poděkovat, utkání jsme zvládli velmi dobře," uvedl trenér Třeboně Miroslav Čížek.

Utkání se líbilo, obě mužstva útočila. V úvodu Kučerovu hlavičku na brankové čáře chytil první brankář Třeboně Tomáš Skála. Kalášek na druhé straně mířil o několik minut později těsně vedle levé tyče. Zahrozili i Leština s Příhodou, který běžel dvakrát sám na brankáře Ramoviče. Poprvé dobře doběhl táborský Hunal a při druhé šanci poslal Příhoda míč do Ramoviče.

Jediná branka v utkání přišla v 53. minutě. Houdkův centr se snesl k Leštinovi a ten hlavičkou poslal míč pod břevno. Leština později břevno ještě nastřelil a Kalášek svou slabou střelou jen brankáře Skálu pozdravil.

"Domácí dali branku a zaslouženě vyhráli. Chtěli jsme přerušit naši dvousetminutovou šňůru bez gólu. To se nepovedlo," uvedl trenér FK Tábor Jan Klimek. "V první půli jsme měli dost šancí. Ve druhé jsme branku, bohužel, neohrozili," mrzelo Klimka.

"Byli jsme aktivnější a měli jsme šance i příležitosti. Myslím si, že jsme si vyhrát zasloužili," dodal spokojený Čížek.

Rozhodl vlastní gól

V tabulce nejlepší jihočeský tým Strakonice hostil Litol. Byl favoritem a vyhrál. O vítězství ale musel bojovat do konce.

Úvod Jihočechům vyšel. Po ose Vozábal - Endl - Mrkvička se strakonický útočník prosadil hlavou - 1:0. Litol zahrozila v polovině poločasu. Cáska vyrovnal, ale hlavní rozhodčí gól pro útočný faul na brankáře neuznal.
V 52. minutě faulovali Bodlák s Novotným v pokutovém území Šimánka, ale Mrkvička druhou branku z penalty nedal. Slabou střelu brankář Rathouský vyrazil.

"To, že nedáme penaltu, je samozřejmě hrozné," uvedl trenér Strakonic František Barát. "Na podzim už třetí. Ale stát se to může. Velká hrůza byl fotbalový projev."

Pro hosty se hrdinou mohl stát Ježek. Nejprve vybojoval standardní situaci, kterou po centru sám zužitkoval - 1:1. Ježek ale titul Hrdina zápasu odmítl a pomohl domácím. Po zmatku v pokutovém území svého týmu špatně odkopl míč a dal si vlastní gól.

"Navzdory výhře jsem přesvědčený o tom, že to byl náš nejhorší výkon na podzim," řekl dále Barát. "Jsem strašně zklamaný, zejména poté, co jsme předvedli vynikající výkon ve Voticích. Nerozumím tomu. Je to moje osobní prohra," prohlásil Barát.

Posílili tým o pendly

Dle tiskové zprávy Spartaku MAS Sezimovo Ústí hrál v divizi B-tým klubu s řadou pendlů. I proto se na Soukeníku na umělé trávě hrál velmi dobrý fotbal plný soubojů a nasazení.

Všech pět gólů padlo v první půli. Skóre otevřel Braun střelou k tyči. Spartak zásahy Simra a Vaněčka otočil na 2:1. Ještě do poločasu Domažlice opět vedly. Prosadili se Mužík a Leitl. Vyrovnat mohl v 55. minutě Vaněček, ale trefil tyč.

Po zimní přestávce začne Tábor doma s Kolovečí, Strakonice s Benešovem a Sezimovo Ústí B s Třeboní.