V Houbovém parku v Roseči u Jindřichova Hradce živé houby nenajdete. Zato se tu

V Houbovém parku v Roseči u Jindřichova Hradce živé houby nenajdete. Zato se tu děti vyřádí – jako Zuzana Růžková z Prahy – mezi těmi umělými. | foto: Ladislav Němec, MAFRA

V Houbovém parku v Roseči se z dětí na chvíli stanou paleontologové

  • 1
Skřítkové, drak, dinosauři a jiní prehistoričtí tvorové našli domov v Houbovém parku v Roseči na Jindřichohradecku. Majitelka statku, v němž areál stojí, atrakci buduje už tři roky a neustále ji rozšiřuje. Do budoucna tu vznikne i divadlo.

V Roseči se děti pobaví i poučí a nudit se nebudou ani rodiče. "O něco podobného jsme se pokoušeli v Jindřichově Hradci, ale tam všechno zničili vandalové. Řekli jsme si, že jestli něco takového chceme dělat, bude nejlepší u toho rovnou bydlet," vysvětlila důvod koupě statku majitelka areálu Bohuslava Bérová.

Houbový park

Prázdninová otevírací doba: denně od 10 do 17 hodin. Vstupné do celého areálu je 80 korun. Děti do tří let mají vstup zdarma.

V zahradě statku jsou dvě stezky - pohádková a dinosauří. Na každé jsou úlohy, a když je děti všechny zvládnou, dostanou dárek. Jedním z úkolů je třeba sestřelit míčkem hlavy draka nebo vylézt po provazovém žebříku ke zvonku.

Na dinosauří stezce je v písku zahrabáno několik trilobitů a jiných tvorů. Malí paleontologové je musí najít, změřit a určit. "Je to super. Máme dovolenou, našli jsme to tu náhodou," řekla Markéta Růžková z Prahy, zatímco její dcera a synovec hledají v písku trilobity.

Prohlídka pokračuje v muzeu, kde jsou vystaveny prehistorické exponáty. Paleontologie je největším koníčkem majitelky. "Všechny předměty nasbírala naše rodina po celé Evropě. Máme tu trilobity, kosti dinosaurů i zuby mamutů," popsala Bérová.

Na konci se děti vyřádí u stolních her nebo si něco vyrobí ve výtvarné dílně. Houbový park se neustále mění a rozšiřuje. Muzeum má stále více exponátů, v zahradě přibývá zajímavostí.