Osmnáctiletý Martin Voráček (vlevo) útočí

Osmnáctiletý Martin Voráček (vlevo) útočí | foto: archiv MF DNES

Voráček dal gól i v ČFL. Námluvy s Ostravou skončily

• 0
Do kádru píseckých fotbalistů přinesl hodně vzruchu. Najednou si jeho jméno říkali lidé kolem fotbalu nejen v kraji. Martin Voráček dal v Ondrášovka Cupu Třinci góly na 2:0 a 3:1. Oba byly podobné. Dostal míč do strany a odtud jej po zemi poslal do sítě.

Kdo že je ten téměř osmnáctiletý kluk, ptali se všichni. V Ostravě si zahráli hru Král vysílá sám sebe a do Písku se na Voráčka přijel podívat Werner Lička, mající na starost hráče. To bylo tempo.

Přitom Voráček začal sezonu ve starším dorostu. Ve druhé nejvyšší soutěži v kategorii rozhodl pár zápasů. Otevřel skóre proti Mostu B a Písek vyhrál 3:0. Na hřišti Kladna domácí vyrovnali ve 43. minutě. O minutu později rozhodl o výsledku 1:2 Voráček. Na hřišti Mladé Boleslavi dal oba góly hostů a domácí prohráli 0:2.

Když se mu dařilo, proč ho nezkusit v A-týmu. A on za důvěru pomohl vyřadit Třinec. Naposledy proti České Lípě se na hřiště v utkání ČFL dostal v 81. minutě. A byl vidět. Za necelých 10 minut vstřelil i svůj první gól v soutěži.

Jak? Na rovinu - jako klikař. Šel sám na brankáře z pravé strany a mohl zakončit. Rozhodl se pro přihrávku. "Vyběhl docela dobře," řekl o brankáři Martin Voráček. Pak se situace zamotala tak, že se k němu míč odrazil před prázdnou branku a snadno skóroval.

"V Ostravě jsem nebyl," ujistil. Měl se jet na Baník podívat, ale zůstal doma. "Nějakým způsobem se mnou jednali. Ale je to uzavřené a nebudu se k tomu vracet," řekl student píseckého gymnázia.

Fotbal začal hrát v Lovicích kousek od Plzně. Pak se rodina odstěhovala do Písku. Hrával za Hradiště a trenér Kostka ho získal do starších žáků FC Písek. Teď má před sebou další cíl - hrát pravidelně ČFL.