Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Pod Zbirohem zuřila o víkendu válečná vřava, zámek napadli Švédové

Komerční sdělení   8:16aktualizováno  8:16
Divoká šarvátka Čechů proti Švédům, středověká krčma a trh čekaly na návštěvníky zámku Zbiroh o víkendu 11. a 12. srpna. V tradiční letní bitvě pod Zbirohem z období třicetileté války však naštěstí krev netekla, Rytíři koruny České zde zinscenovali události roku 1639, kdy zbirožský zámek napadla švédská armáda.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Zámek Zbiroh má díky evropským dotacím zrekonstruované terasové zahrady. | foto: ROP Jihozápad

Švédové vtrhli na zbirožský zámek pod vedením velitele Bauera. Jeho vojáci vypálili město i radnici. Tam shořela i většina městských práv. Švédové se nakonec zmocnili i zámku, získali ho za pomoci a zrady místních.

Ostatní Zbirožští se ale pomstili. Když šli Švédové jednou na zámek, přepadli je, pobili kosami a sekerami a zakopali. Stalo se to na místě, které je v kronikách uváděné jako Jičišťany, dodnes prý tady obcházejí duše mrtvých vojáků.

Zámek Zbiroh má díky evropským dotacím zrekonstruované terasové zahrady.

Kdo o víkendu zavítal na Zbiroh, mohl vidět ukázky soubojů nebo ruční výroby řemeslníků, prohlédnout si také mohl zámeckou expozici. Regionální operační program Jihozápad již v minulosti podpořil na zámku Zbiroh rekonstrukci terasových zahrad.

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Pokud se vrátíme v čase o 150 let zpátky, zjistíme, že první stavbou na tomto...
Letní cestovatelská soutěž Kompas je ve finále

Letní cestovatelská soutěž Kompas, kterou již třetím rokem pořádá Úřad Regionální rady Jihozápad, je ve finále. Uplynulý víkend byl poslední šancí zúčastnit se...  celý článek

Pokud se vydáte na vrchol věže, budete procházet okolo čtyř zvonů, z nichž tři...
Rozhlédněte se z věže kostela Povýšení svatého Kříže ve Veselí

Pokud zavítáte do jižních Čech, nevynechejte návštěvu děkanského kostela Povýšení svatého Kříže ve Veselí nad Lužnicí. Kostel je umístěn na nejvyšším bodě...  celý článek

Zaměření muzea je rozděleno do tří částí – expozice hornictví a těžby stříbra,...
Hornické město Rudolfov láká návštěvníky do nového muzea

Hornické muzeum Rudolfov bylo založeno roku 1996 Vratislavem Klabouchem v objektu městské knihovny. Díky vedení města Rudolfov, které v roce 2012 uspělo se...  celý článek

Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.