"Od stejného termínu začnou platit i nové jízdní řády na železnici a linkové osobní dopravě po celé zemi. Proto doporučujeme cestujícím kontrolu odjezdů vlakových i autobusových spojů," upozornil tajemník táborské radnice Lubomír Šrámek.
V Táboře se změny budou týkat několika linek. Autobus číslo 11, který odjížděl dříve ve tři čtvrtě na pět ráno z Klokot, teď pojede o pět minut dříve právě kvůli odjezdům vlaků.
O pět minut dříve pojedou v pracovní dny i autobusy na lince číslo 20 ze Stoklasné Lhoty, a to v 5:05. Autobus z Košína pak vyjede nově v 5:45, aby lidé stíhali přestoupit ve městě na další spoje.
Revizoři letos řešili pět tisíc případů
Autobusy na lince číslo 40 zase v pracovních dnech změní trasu. Při odjezdu v 14:35 z Hlinice pojedou ze zastávky u firmy Brisk přes zastávky Na Kouřimově, Vodňanského a na autobusové nádraží.
A nakonec linka číslo 50 pojede vpodvečer v 18:20 ze Strkova do Plané nad Lužnicí, stejný autobus ve 20:50 pak skončí na Strkově a do Plané už nepojede.
Táborský dopravce Comett plus zároveň zavádí nově i vyšší pokuty pro černé pasažéry. Revizoři za letošní rok už řešili zhruba pět tisíc případů, kdy lidé neměli platný lístek. Od ledna vyjde jízda načerno na 1 500 korun, což je o pět set více než dosud.
V Táboře, Plané nad Lužnicí a Sezimově Ústí jezdí celkem patnáct linek městské hromadné dopravy, kterou provozují města společně. Ve špičce je obsluhuje 32 autobusů.