Bratři Klatovští na ledu i letos řádí. Antonín se rozjel, poráží Evropu

14:14aktualizováno  14:14
Zatím skvělá sezona pro Antonína Klatovského. Na ledové ploché dráze válí. Jeho mladší bratr Jan je také v dobré ráži. Mladší z bratrů naposledy vyhrál v Hamru na Jezeře poslední závod mistrovství republiky jednotlivců. Soupeře si podal, ale celkově nevyhrál. Neměl další započtený závod, jezdil v zahraničí.
Ledová plochá dráha - ilustrační foto.

Ledová plochá dráha - ilustrační foto. | foto: Ota Bartovský, MAFRA

V mistrovství Evropy jednotlivců v Togliatti skončil čtrnáctý, když měl poruchu motoru. Antonín Klatovský dojel v semifinále čtvrtý a ve finále pátý. Smůlu měl v kvalifikaci Grand Prix. "Jednou se mi taky vysypal motor a zrovna jsem v té jízdě vedl," připomněl poruchu, která ho stála tři body. Ty mu pak chyběly ve vyrovnané kvalifikaci a dostal se na pozici náhradníka.

Ale utekl mu jen jeden závod v Krasnogorsku u Moskvy. Ve druhém už startoval a hned byl desátý. V dalších dvou v Toglitatti dojel znovu desátý a naposledy v neděli sedmý. Jel proti osmi Rusům.V tom závodě porážel všechny Evropany a nakonec z nich byl nejlepší i celkově.  Nechal za sebou Rakušana Zorna i Němce Bauera. V celém seriálu je také desátý.

Do Růžené jedu

To řekl Antonín Klatovský, hned jak zazněla sobota a závěrečný závod mistrovství republiky družstev, který se v Růžené nyní v sobotu jede. "Startuju s bráchou," dodal vzápětí.

V Růžené ohlásili změnu. Polák Knapp, který startuje také v Grand Prix, nepřijede. Nahradí ho Brit Kevin Rowand. Ale Klatovští změnu nehlásili. "Představíme i nový design motorek," ujistil Antonín Klatovský. Je nadšený i z toho, že se v Česku tolik lidí kolem ploché dráhy na ledě snaží.

"Objevilo se pár mladých jezdců a to je dobře. Ať nemusíme jezdit o Grand Prix sami," přeje si. "Kdyby se jeden dostal na vyšší úroveň, bylo by to skvělé." Upozornil i na mechaniky a pořadatelé závodů. Letos v Česku měli někde smůlu, v sezoně v Růžené hned třikrát, ale přesto se povedlo uspořádat tu jeden závod a v sobotu bude druhý. "Těším se," řekl starší z bratrů.

"Po měsíci v Rusku si sice potřebuju trochu odpočinout a dát se do kupy, ale závody nevynechám." Jeho bratr Jan jel v týdnu švédskou ligu. V noci na čtvrtek se vracel domů. Tým Hammarby, za který oba bratři jezdí, byl druhý. "Celkově vedeme. Ještě ve Švédsku pojedeme," podotkl Antonín.

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Vítkovický Jakub Prajza (vlevo) se snaží obrat o míč Romana Wermkeho z Českých...
Boj o první místo: Budějovice ve druhé lize vyzvou Opavu

Už od pátého kola spolu bojují o první místo tabulky. Na dálku. Dnes se střetnou ve vzájemném souboji. Šlágr druhé ligy se bude hrát na Střeleckém ostrově v...  celý článek

Fanoušci hokejistů Českých Budějovic oslavují.
Hokejisty Karlových Varů v Českých Budějovicích vychytal Gába

Hlavními postavami trháku 11. kola v Českých Budějovicích o čelo WSM ligy bylo přes šest tisícovek bouřících diváků a také domácí gólman Gába, který vychytal...  celý článek

Václav Calta (vpravo) je kmenovým hráčem sedlčanského oddílu. V Českých...
Z Budějovic až do reprezentace. Ragby vás vtáhne a nepustí, říká Calta

Ragby v Českých Budějovicích je na vzestupu. A Václav Calta je ukázkou toho, že během šesti let se může člověk dostat do reprezentace, i když nikdy nehrál...  celý článek