Fotbalisté Českých Budějovic se radují z gólu

Fotbalisté Českých Budějovic se radují z gólu | foto: František Panec, MAFRA

Fotbalisté Budějovic a Táborska potvrdili roli favoritů

• 0
Fotbalová národní liga odehrála 12 kol. V tom posledním byly oba celky z jihu Čech doma favority. Hostily mužstva ze spodku tabulky a porazily je.

Nejdříve České Budějovice přehrály Zlín a zápas skončil 2:0. Potom MAS Táborsko vyučilo Vltavín a zvítězilo 3:0.

Popáté z tuctu kol oba jihočeské týmy neinkasovaly a počtvrté si připsaly všech šest bodů. Jednou to nešlo. Bylo to v prvním kole, kdy hrály spolu.

Jen jedno kolo bylo povedenější. České Budějovice vyhrály na hřišti Vltavínu 5:0 a Táborsko ve Vlašimi 3:0. Bylo to v sedmém kole. V desátém porazily České Budějovice Frýdek-Místek 3:0 a Táborsko Ústí nad Labem 2:0. Podle postavení v tabulce to byli těžší soupeři než v posledním kole.

České Budějovice se proti Zlínu prosadily hned v úvodu. Poliaček nacentroval a Linhart byl u míče první - sklepl jej do branky. Druhý gól připravil Linhart, který poslal zpracovanou přihrávku patou na Klesu. Do poločasu ještě Hašek napálil míč z velké dálky a balon skončil na horní polovině břevna zlínské branky.

Po přestávce trefil Benát tyč a domácí mohli přidat další branky. Deset minut před koncem zachránil čisté konto Klesa, který vykopl z brankové čáry hned dva pokusy soupeře. Výhra domácích byla zasloužená.

"Brzy jsme vedli a to byl důležitý moment," zdůraznil kouč domácích Pavel Hoftych. "Druhý gól nás uklidnil."

Hoftych připomněl vývoj zápasu, když za stavu 2:0 se hosté snažili o hru dopředu a riskovali, ale domácí už branku nepřidali. "Můžeme být rádi, že nás po přestávce podržel brankář Dostál," uvedl trenér zlínského celku Alois Skácel. "Naše zkušená obrana udělala při obou gólech domácích chyby." Českobudějovičtí hráli svižně, věděli o sobě a ukázali pěkné momenty i dobrou kombinaci.

Dařilo se i fotbalistům Táborska

Ani v minulém kole neopustila hráče Táborska euforie, se kterou nepřetržitě bodují.

Už sedm kol neprohráli. Také se jim povedlo brzy dát gól a uklidnili se. Téměř po rozehrání zápasu se ke střele po nahrávce Šimáka dostal Musiol a po zemi otevřel skóre. Domácí představili dalšího střelce. Musiol se trefil ještě ke konci zápasu další přesnou střelou k tyči. Mezitím se trefil i Šimák, který jinak šance chystá. Svůj třetí gól v rozehrané soutěži vstřelil po zmatcích v šestnáctce soupeře před přestávkou.

Také v areálu Soukeník podržel hosty jejich brankář. Pávek hned dvakrát vychytal Javorka a kryl i další střely domácích. Podobně jako Zlín mohli hosté za stavu 2:0 ke konci snížit. Brankář domácích Toma však gólovou střelu vystrčil na roh. "Využili jsme hrubých chyb soupeře ve vyrovnaném utkání," sdělil trenér MAS Roman Nádvorník.