Budějovický Jan Halama (úplně vlevo) klopí zrak poté, co jeho tým inkasoval v zápase s Libercem. O chvíli později byl vystřídaný, na hřiště šel Bosňan Zeba. | foto: Slavomír Kubeš, MAFRA

Brzké střídání Halamy Zebou Budějovicím proti Liberci nepomohlo

• 0
Obě nové tváře v sestavě Jihočechů nehrály v utkání fotbalové ligy České Budějovice - Liberec dobře. Domácí prohráli 0:2. Jan Halama, který nastoupil podruhé v této sezoně v základní sestavě domácích, byl vystřídaný po necelé půlhodině zápasu. Nahradil ho Bosňan Emir Zeba.

"Halama se ani nedostal do psychické pohody, dvakrát třikrát zkazil přihrávku," vysvětloval trenér domácích František Cipro změnu.

I minule nastoupil Halama na Letné proti Spartě v základní sestavě. V Praze se mu vedlo víc než doma.

V úvodu zápasu s Libercem se chtěl českobudějovický defenzivní záložník před domácími fanoušky předvést. Zpočátku se mu to dařilo. V 9. minutě našel krásnou přihrávkou nabíhajícího Klesu, který se ale do šance nedostal. Vypadalo to, že si Halama na hřišti věří.

O tři minuty později si na půli hřiště vyměnil míč nejdříve s Novákem a pak s Otepkou. Založil další útočnou akci svého týmu. Domácí však gól nedali.

Poté začal Liberec více napadat rozehrávku Jihočechů a Halama po několika nepovedených zákrocích znejistěl. Ve 20. minutě zkazil lehkou přihrávku na obránce Hanzlíka a sám se dostal pod tlak.

V rozpětí šesti minut chyboval znovu a trenér Cipro se rozhodl pro střídání po půlhodině hry.

Na hřiště se dostal bosenský záložník Zeba, který si ale nejdříve nevedl o moc lépe. Ve 37. minutě založil špatnou přihrávkou protiútok soupeře. Tak tak, že Liberec neskóroval. Do konce prvního poločasu se už Zeba do výraznější akce nedostal.

Po přestávce se Liberec stáhl do obrany a domácí hráči se snažili vyrovnat. Emir Zeba se často dostával do kombinace ve středu hřiště. Snaha Jihočechů ovšem byla marná. V útoku byli produktivnější Severočeši. Zeba se ve druhém poločase dostal do dvou dobrých akcí. Nejprve v 70. minutě neprostřelil hostující obranu. Míč po jeho střele zpoza šestnáctky trefil pouze libereckého obránce Karišika.

V závěru utkání pak Zeba přebral na půli hřiště míč a do brejku poslal střídajícího Řezníčka. Ten ale potvrdil, že momentálně není v dobré herní pohodě. Se šancí naložil mizerně.

Oběma záložníkům se utkání s mistrem moc nepovedlo. Pokud se chtějí Halama i Zeba probojovat do základní sestavy Jihočechů, budou se muset stejně jako další hráči týmu zlepšit.