Michal Klesa (vlevo) přihrál v přípravě proti Čáslavi na oba budějovické góly.

Michal Klesa (vlevo) přihrál v přípravě proti Čáslavi na oba budějovické góly. | foto: Libor Zavoral, ČTK

V poháru jde dál Krumlov, Budějovice v přípravě na ligu remizovaly

• 0
Vrcholí přípravy na novou fotbalovou sezonu. Dva z jihočeských celků si zahrály předkolo Poháru České pošty a mají první soutěžní utkání za sebou, prvoligové České Budějovice v generálce před začátkem soutěže remizovaly s Čáslaví.

Bavorovice doma podlehly Českému Krumlovu 0:1 v utkání, které mělo v prvním poločase výbornou úroveň. Ve druhém zasáhla vyšší moc a po silné průtrži mračen úroveň poklesla.

Rozhodující gól vstřelil na začátku druhého poločasu Beránek. Český Krumlov si v prvním kole doma zahraje se Strakonicemi, farmou prvoligových Českých Budějovic, které postoupily do ČFL.

"Škoda, že Kováčik neproměnil svoje šance. Při té první obešel i gólmana, ale obránce míč z branky vykopl," litoval podle serveru www.jihoceskyfotbal. cz bavorovický trenér Karel Franěk. "Bavorovice mají kvalitní tým, krajský přebor by jim určitě slušel. Rozhodně bojovaly a prověřily nás," konstatoval trenér Slavoje Český Krumlov Jiří Svoboda.

Vedli 2:0, soupeř vyrovnal

Prvoligové České Budějovice remizovaly s druholigovou Čáslaví v posledním přípravném zápase před začátkem ligy 2:2.

Utkání rozehrála sestava, která by mohla při řadě zraněných v kádru vyběhnout i proti Olomouci. Klesa našel dvakrát Markoviče a domácí vedli 2:0. Markovič se trefil dvakrát podruhé během týdne. Předtím se mu to povedlo na turnaji v Hluboké nad Vltavou, kde dal dva góly Jihlavě.

Domácí mohli dát i další branky, ale Klesa ani Rakovan akci Sandra nezakončili. Poločas skončil vedením favorita 2:0.

Po přestávce domácí vystřídali a hosté se pak zhruba po hodině hry trefili. Jejich gól zdálky je povzbudil a za 10 minut vyrovnali po povedené kombinační akci. Domácí vystřídali další hráče a už nedokázali rozhodnout. Potěšil návrat Stráského, který byl zraněný a osm měsíců nehrál. Dostal se na trávník zhruba na posledních 20 minut zápasu.

Trenéru domácích Františku Ciprovi se první poločas z pohledu na hru jeho svěřenců zamlouval. "Myslím, že náš výkon byl pozitivní. Takhle by to mělo vypadat," uvedl na klubových stránkách kouč Cipro.

"Bohužel, ve druhém poločase se to z ničeho nic zlomilo. Soupeř vstřelil gól, okamžitě narostl, dokázal vyrovnat na dva pak zápas hrál o život, jako by to bylo finále mistrovství světa," dodal.

"Ve druhém poločase kluci konečně zjistili, že se dá hrát s každým," poznamenal trenér čáslavského týmu Petr Vrabec. "Nakopl nás krásný gól a vyrovnávací branka, to bylo něco úžasného."

V sobotu od 19 hodin budou Jihočeši na Střeleckém ostrově hostit Olomouc, která získala Superpohár. Liberecký mistr jí jako vítězi Poháru České pošty podlehl 0:2.