Trenér budějovických volejbalistů René Dvořák dává instrukce svým svěřencům.

Trenér budějovických volejbalistů René Dvořák dává instrukce svým svěřencům. | foto: Marek Podhora, MAFRA

Volejbalisté přehráli Odolena Vodu servisem a v tabulce jsou třetí

• 0
Jen hodinu a čtvrt trvalo čtvrteční extraligové utkání, ve kterém nedali volejbalisté Jihostroje protivníkovi žádnou šanci. České Budějovice zvítězily nad Odolenou Vodou 3:0 po setech 25:14, 25:20 a 25:20.

„Bylo to dneska o servisu a příjmu,“ všiml si trenér Jihostroje René Dvořák.

„Odolena Voda nezvládla přihrávku. Z toho pak vyplývají další činnosti. Dokázali jsme je zatlačit na servisu a pak následně ubránit. Ale stále tam jsou rezervy, které bychom měli vylepšit,“ doplnil.

S Dvořákem souhlasil i kouč soupeře Jiří Vojík. „Budějovice jsou doma silný tým, lépe podávaly, lépe útočily. Měli jsme dva tři momenty, kdy jsme se mohli dotáhnout a možná trochu utkání zdramatizovat. Ale nevyužili jsme je, abychom ještě mohli zaškodit. Jihostroj zaslouženě vyhrál,“ uznal trenér Odoleny Vody.

Utkání 18. extraligového kola začal hned esem z podání domácí kapitán a nahrávač Filip Habr. Za stavu 15:12 si ale musel René Dvořák vyžádat oddechový čas, protože Jihostroj se chvíli trápil na příjmu. Potom si domácí tým vybudoval pětibodový náskok a v klidu si pohlídal vítězství v první sadě.

Ve druhém setu si odbyl premiéru v A-týmu 17letý univerzál Marek Šotola. Třetí set začal podobně jako ten předchozí, když Jihostroj v úvodu vedl o pět bodů. Za stavu 14:10 domácí hráče zklidnil trenér zase time-outem, i proto, že Petr Michálek vyfasoval od rozhodčího žlutou kartu za protesty. Mečbol vybojoval Fila a střetnutí uzavřel kapitán Habr. Už dnes hrají v tabulce třetí Jihočeši v Brně, které je šesté.