Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Na ulici v Táboře položili nový asfalt, krátce poté se propadly kanály

  14:36aktualizováno  14:36
Jihočeský kraj slíbil, že na Budějovické ulici v Táboře ještě před velkou rekonstrukcí, která má začít v létě, položí nový asfalt. Zvládl to loni na podzim, ale na přelomu roku se objevily díry u poklopů.

Za pouhých dvanáct dnů opravila stavební firma loni na podzim Budějovickou ulici v Táboře, kudy denně projíždí až 20 tisíc aut. Radnice slibovala, že než se dostane na velkou proměnu nejdůležitější dopravní spojnice, řidiči nebudou jezdit na tankodromu.

To se zatím splnilo. Ke konci října bylo hotový nový povrch. Jenže během pár měsíců si místní začali všímat, že se propadají víka revizních šachet.

„Když se to stalo u Křižíkova náměstí, tak tam zůstala díra do země. Tu ohradili a spravili. Zhruba za týden se to propadlo znovu. Ta silnice by měla správně vydržet do doby, než se začne rekonstruovat, tak jsem zvědavý, jak to bude dál,“ poznamenal jeden z obyvatel Budějovické ulice, který průběh oprav sledoval z okna svého bytu.

Vedení města se dohodlo s Jihočeským krajem, který je majitelem komunikace, že nechá provizorně opravit povrch, aby zmizely ty nejhorší výmoly. Úpravy před velkou rekonstrukcí přišly na 3,7 milionu korun.

„Jedná se o úsek mezi nově položeným asfaltem od Černých mostů po Křižíkovo náměstí s vynecháním křižovatky s Bílkovou ulicí,“ informoval již dříve Jan Štícha, ředitel Správy a údržby silnic Jihočeského kraje.
Stavební firma, kterou si kraj na práce objednal, dělala pouze výškovou úpravu vík, ke kterým se musela stejně vracet. Nyní už je vše opravené.

Na opravu Budějovické ulice se čeká 40 let

„Bohužel, došlo ke vzniku závady, a to propadu kolem šachet. Zhotovitel v rámci záručních oprav provedl opakovanou výškovou úpravu. Kvůli střídání teplot a vlhkosti v kombinaci s vlivem chemického posypu a zatížením dopravou došlo k narušení provizorně opraveného povrchu a vydrolení vysprávkové směsi. Vzhledem k tomu, že obalovny zatím nepracují, musíme se smířit s tím, že oprava bude zatím opět provizorní,“ tak zní vyjádření ředitelky táborského závodu Správy a údržby silnic Jihočeského kraje Radky Pavlíkové.

Objem peněz investovaných do prozatímní údržby silnice se navyšovat nebude.

„Rámy kanalizačních šachet se opravovaly vícekrát, kola aut jezdí v jejich těsné blízkosti. Většina poklopů je teď předělaná. Pouze jsem zaznamenal, že těsně za Křižíkovým náměstím směrem na Černé mosty byl kanalizační poklop odfrézovaný a okolí se tam dělalo znovu. Frézovalo se jen 20 až 30 centimetrů kolem poklopu. Když je povrch dobrý, tak by se už poklop neměl propadávat. Pokud vím, tak teď je tam situace v pořádku. Žádné závažnější problémy jsme jinak na sklonku roku ani letos nezaznamenali,“ zmínil se Milan Míka, ředitel Vodárenské společnosti Táborsko, která provozuje vodovody a kanalizace ve městě.

Na to, že Budějovická ulice potřebuje důkladnou rekonstrukci, upozorňují obyvatelé Tábora už řadu let. Loni v září konečně radnice dospěla ke schválení finální podoby její opravy, na kterou se čeká čtyřicet let. Ještě několik roků ale potrvá, než se celá komunikace úplně obnoví.

„Nyní projektujeme a připravujeme veškerou stavební dokumentaci. Pak budou následovat jednání s Jihočeským krajem o realizaci a financování. Při nejoptimističtějším výhledu, pokud by se nestalo nic neočekávaného, by se mohlo s první etapou rekonstrukce začít ve stavební sezoně,“ prohlásila na facebookových stránkách města místostarostka Michaela Petrová. Dříve než v létě se tedy nezačne.

První etapa se týká úseku od Purkyňovy ulice po Bílkovu. V dalších letech se dostane na části Bílkova - Havlíčkova, Havlíčkova - Křižíkovo náměstí, Purkyňova - Chýnovská a odtud ke kruhové křižovatce.
Nejčtenější

Majitel části hřiště si ohradil pozemek, kůly zabetonoval před brankou

Majitel čtvrtiny fotbalového hřiště v Přešťovicích  si svůj pozemek ohradil...

Jámy a v nich zabetonované železné kůly vyrostly takřka přes noc na fotbalovém hřišti v Přešťovicích na Strakonicku....

Soud zrušil záměr převést vepřín v Letech na stát, kupní smlouva však platí

Velkokapacitní vepřín na místě bývalého romského koncentračního táboru v Letech...

Rozhodnutí o záměru převodu vepřína v Letech na Písecku na stát není platné. Takový je verdikt Krajského soudu v...Z Písku by mohlo být malé Brno, věří ekonom České národní banky

„S bývalými spolužáky jsem stále v kontaktu. Stejně jako oni, i já v sobě...

O České národní bance, o podnikání na jihu Čech i o svém rodném městě v rozhovoru pro MF DNES mluvil ekonom Petr Král....

Placené provozování života v Krumlově má ohlas, části místních projekt vadí

Kateřina Šedá v českokrumlovské Široké ulici, kde bude během jejího projektu...

Vlnu kritiky od místních, ale i nadšené ohlasy vyvolal projekt Kateřiny Šedé s názvem UNES-CO. Umělkyně se v něm věnuje...

Nová poliklinika v Budějovicích plánuje 30 ordinací. Licenci ještě nemá

Nová poliklinika v Českých Budějovicích má vyrůst naproti Nákupnímu centru...

Lékařský dům s třiceti ordinacemi vyroste do roka v sousedství Nákupního centra Géčko na českobudějovickém sídlišti...

Další z rubriky

Podvodník změnil trik na seniory, místo peněz pro vnuka je chtěl na úplatek

(ilustrační snímek) - Jak ušetřit peníze

S inovovanou historkou k ošálení důvěřivých seniorů přišel podvodník, po kterém nyní pátrají policisté v Českých...

Tábor nechce věznici ve Všechově, odmítl změnu územního plánu

Bývalé vojenské letiště Všechov vTáboře.

Táborští zastupitelé nesouhlasí s výstavbou mužské věznice na bývalém vojenském letišti ve Všechově. Ke stavbě je nutná...

Budějovickými growshopy se soudy zabývají šest let. Kauza dál pokračuje

Otevření pracoviště pro výzkum léčebného konopí v Meclově na Domažlicku. (23....

Kolem provozu takzvaných growshopů na území krajského města, které nabízely potřeby pro pěstování konopí i dalších...

emimino-diskuse
emimino-diskuse

Je fajn si občas s někým popovídat o tom, co vás trápí. S námi v tom nejste sami.

Najdete na iDNES.cz