Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Na ulici v Táboře položili nový asfalt, krátce poté se propadly kanály

  14:36aktualizováno  14:36
Jihočeský kraj slíbil, že na Budějovické ulici v Táboře ještě před velkou rekonstrukcí, která má začít v létě, položí nový asfalt. Zvládl to loni na podzim, ale na přelomu roku se objevily díry u poklopů.

Za pouhých dvanáct dnů opravila stavební firma loni na podzim Budějovickou ulici v Táboře, kudy denně projíždí až 20 tisíc aut. Radnice slibovala, že než se dostane na velkou proměnu nejdůležitější dopravní spojnice, řidiči nebudou jezdit na tankodromu.

To se zatím splnilo. Ke konci října bylo hotový nový povrch. Jenže během pár měsíců si místní začali všímat, že se propadají víka revizních šachet.

„Když se to stalo u Křižíkova náměstí, tak tam zůstala díra do země. Tu ohradili a spravili. Zhruba za týden se to propadlo znovu. Ta silnice by měla správně vydržet do doby, než se začne rekonstruovat, tak jsem zvědavý, jak to bude dál,“ poznamenal jeden z obyvatel Budějovické ulice, který průběh oprav sledoval z okna svého bytu.

Vedení města se dohodlo s Jihočeským krajem, který je majitelem komunikace, že nechá provizorně opravit povrch, aby zmizely ty nejhorší výmoly. Úpravy před velkou rekonstrukcí přišly na 3,7 milionu korun.

„Jedná se o úsek mezi nově položeným asfaltem od Černých mostů po Křižíkovo náměstí s vynecháním křižovatky s Bílkovou ulicí,“ informoval již dříve Jan Štícha, ředitel Správy a údržby silnic Jihočeského kraje.
Stavební firma, kterou si kraj na práce objednal, dělala pouze výškovou úpravu vík, ke kterým se musela stejně vracet. Nyní už je vše opravené.

Na opravu Budějovické ulice se čeká 40 let

„Bohužel, došlo ke vzniku závady, a to propadu kolem šachet. Zhotovitel v rámci záručních oprav provedl opakovanou výškovou úpravu. Kvůli střídání teplot a vlhkosti v kombinaci s vlivem chemického posypu a zatížením dopravou došlo k narušení provizorně opraveného povrchu a vydrolení vysprávkové směsi. Vzhledem k tomu, že obalovny zatím nepracují, musíme se smířit s tím, že oprava bude zatím opět provizorní,“ tak zní vyjádření ředitelky táborského závodu Správy a údržby silnic Jihočeského kraje Radky Pavlíkové.

Objem peněz investovaných do prozatímní údržby silnice se navyšovat nebude.

„Rámy kanalizačních šachet se opravovaly vícekrát, kola aut jezdí v jejich těsné blízkosti. Většina poklopů je teď předělaná. Pouze jsem zaznamenal, že těsně za Křižíkovým náměstím směrem na Černé mosty byl kanalizační poklop odfrézovaný a okolí se tam dělalo znovu. Frézovalo se jen 20 až 30 centimetrů kolem poklopu. Když je povrch dobrý, tak by se už poklop neměl propadávat. Pokud vím, tak teď je tam situace v pořádku. Žádné závažnější problémy jsme jinak na sklonku roku ani letos nezaznamenali,“ zmínil se Milan Míka, ředitel Vodárenské společnosti Táborsko, která provozuje vodovody a kanalizace ve městě.

Na to, že Budějovická ulice potřebuje důkladnou rekonstrukci, upozorňují obyvatelé Tábora už řadu let. Loni v září konečně radnice dospěla ke schválení finální podoby její opravy, na kterou se čeká čtyřicet let. Ještě několik roků ale potrvá, než se celá komunikace úplně obnoví.

„Nyní projektujeme a připravujeme veškerou stavební dokumentaci. Pak budou následovat jednání s Jihočeským krajem o realizaci a financování. Při nejoptimističtějším výhledu, pokud by se nestalo nic neočekávaného, by se mohlo s první etapou rekonstrukce začít ve stavební sezoně,“ prohlásila na facebookových stránkách města místostarostka Michaela Petrová. Dříve než v létě se tedy nezačne.

První etapa se týká úseku od Purkyňovy ulice po Bílkovu. V dalších letech se dostane na části Bílkova - Havlíčkova, Havlíčkova - Křižíkovo náměstí, Purkyňova - Chýnovská a odtud ke kruhové křižovatce.
Nejčtenější

Útočného jelena brání tisíce lidí. Park ho místo zastřelení nabídne jinam

Stádo vysoké zvěře ve výběhu návštěvnického centra u Kvildy vyfocené 14. ledna.

Velký obrat nastal v případu jelena, který na začátku února napadl jednoho z hostů návštěvnického centra národního...

V návštěvnickém centru Šumavy napadl muže jelen. Vůdce stáda zastřelí

Nové návštěvnické centrum v Kvildě na Šumavě. Lidé tu uvidí jeleny a divoká...

V areálu návštěvnického centra národního parku Šumava na Kvildě napadl jednoho z návštěvníků jelen. Výběh, ve kterém...Dary nás těší, ale závist nechápu, říká žena po tragickém požáru hájenky

Věra Kupková žije se dvěma syny ve vypůjčeném bytě v Choustníku. Jejich dům na...

Věra Kupková, která je po požáru hájenky v Kajetíně bez střechy nad hlavou, teď žije se dvěma dětmi ve vypůjčeném bytě...

Šumavský jelen Standa, který měl být utracen, půjde do obory k prezidentovi

Stádo vysoké zvěře ve výběhu návštěvnického centra u Kvildy vyfocené 14. ledna.

Ne utracení, ale život v Lánské oboře. To čeká jelena Standu z výběhu Návštěvnického centra na šumavské Kvildě....

Kladno vyhrálo i bez zraněného Jágra, první ligu vedou Karlovy Vary

Jaromír Jágr utkání proti Havířovu nedohrál, zápas pro něj skončil už ve 3....

Hokejisté Kladna v 50. kole první ligy porazili Havířov 3:1, přestože se po většinu zápasu museli obejít bez Jaromíra...

Další z rubriky

Na jihu Čech je víc turistů z Číny než Němců, krajem ale jen projíždějí

Do Českého Krumlova přijedou každý rok dva miliony turistů z celého světa.

Na jihu Čech každým rokem přibývá turistů. Loni se tu ubytovalo o 120 tisíc lidí více než v roce 2016. Poprvé v...

Trojice podle policie odvezla známého do lesa, tam ho vydírala a oloupila

(Ilustrační snímek)

Policie poslala do vazby a obvinila dva muže, kteří v lednu donutili svého známého nastoupit do auta, pak ho odvezli do...

Firma zavážející odkaliště u Mydlovar chce přestěhovat provoz

V Mydlovarech na Českobudějovicku si lidé stěžují na velký sirovodíkový zápach,...

Firma, která se zabývá sanací areálu u Mydlovar na Českobudějovicku, chce přesunout provoz pro navážení a výrobu...

Najdete na iDNES.cz