Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Na ulici v Táboře položili nový asfalt, krátce poté se propadly kanály

  14:36aktualizováno  14:36
Jihočeský kraj slíbil, že na Budějovické ulici v Táboře ještě před velkou rekonstrukcí, která má začít v létě, položí nový asfalt. Zvládl to loni na podzim, ale na přelomu roku se objevily díry u poklopů.

Za pouhých dvanáct dnů opravila stavební firma loni na podzim Budějovickou ulici v Táboře, kudy denně projíždí až 20 tisíc aut. Radnice slibovala, že než se dostane na velkou proměnu nejdůležitější dopravní spojnice, řidiči nebudou jezdit na tankodromu.

To se zatím splnilo. Ke konci října bylo hotový nový povrch. Jenže během pár měsíců si místní začali všímat, že se propadají víka revizních šachet.

„Když se to stalo u Křižíkova náměstí, tak tam zůstala díra do země. Tu ohradili a spravili. Zhruba za týden se to propadlo znovu. Ta silnice by měla správně vydržet do doby, než se začne rekonstruovat, tak jsem zvědavý, jak to bude dál,“ poznamenal jeden z obyvatel Budějovické ulice, který průběh oprav sledoval z okna svého bytu.

Vedení města se dohodlo s Jihočeským krajem, který je majitelem komunikace, že nechá provizorně opravit povrch, aby zmizely ty nejhorší výmoly. Úpravy před velkou rekonstrukcí přišly na 3,7 milionu korun.

„Jedná se o úsek mezi nově položeným asfaltem od Černých mostů po Křižíkovo náměstí s vynecháním křižovatky s Bílkovou ulicí,“ informoval již dříve Jan Štícha, ředitel Správy a údržby silnic Jihočeského kraje.
Stavební firma, kterou si kraj na práce objednal, dělala pouze výškovou úpravu vík, ke kterým se musela stejně vracet. Nyní už je vše opravené.

Na opravu Budějovické ulice se čeká 40 let

„Bohužel, došlo ke vzniku závady, a to propadu kolem šachet. Zhotovitel v rámci záručních oprav provedl opakovanou výškovou úpravu. Kvůli střídání teplot a vlhkosti v kombinaci s vlivem chemického posypu a zatížením dopravou došlo k narušení provizorně opraveného povrchu a vydrolení vysprávkové směsi. Vzhledem k tomu, že obalovny zatím nepracují, musíme se smířit s tím, že oprava bude zatím opět provizorní,“ tak zní vyjádření ředitelky táborského závodu Správy a údržby silnic Jihočeského kraje Radky Pavlíkové.

Objem peněz investovaných do prozatímní údržby silnice se navyšovat nebude.

„Rámy kanalizačních šachet se opravovaly vícekrát, kola aut jezdí v jejich těsné blízkosti. Většina poklopů je teď předělaná. Pouze jsem zaznamenal, že těsně za Křižíkovým náměstím směrem na Černé mosty byl kanalizační poklop odfrézovaný a okolí se tam dělalo znovu. Frézovalo se jen 20 až 30 centimetrů kolem poklopu. Když je povrch dobrý, tak by se už poklop neměl propadávat. Pokud vím, tak teď je tam situace v pořádku. Žádné závažnější problémy jsme jinak na sklonku roku ani letos nezaznamenali,“ zmínil se Milan Míka, ředitel Vodárenské společnosti Táborsko, která provozuje vodovody a kanalizace ve městě.

Na to, že Budějovická ulice potřebuje důkladnou rekonstrukci, upozorňují obyvatelé Tábora už řadu let. Loni v září konečně radnice dospěla ke schválení finální podoby její opravy, na kterou se čeká čtyřicet let. Ještě několik roků ale potrvá, než se celá komunikace úplně obnoví.

„Nyní projektujeme a připravujeme veškerou stavební dokumentaci. Pak budou následovat jednání s Jihočeským krajem o realizaci a financování. Při nejoptimističtějším výhledu, pokud by se nestalo nic neočekávaného, by se mohlo s první etapou rekonstrukce začít ve stavební sezoně,“ prohlásila na facebookových stránkách města místostarostka Michaela Petrová. Dříve než v létě se tedy nezačne.

První etapa se týká úseku od Purkyňovy ulice po Bílkovu. V dalších letech se dostane na části Bílkova - Havlíčkova, Havlíčkova - Křižíkovo náměstí, Purkyňova - Chýnovská a odtud ke kruhové křižovatce.

Volby 2018

Volby do obecních zastupitelstev a do Senátu PČR se konají 5. a 6. října. V pátek se volí od 14 do 22 hodin a v sobotu od 8 do 14 hodin.

Komunální volby

Seznamy kandidátů do zastupitelstev jednotlivých obcí v Jihočeském kraji dle okresů:

Volby do Senátu

Jihočeský kraj volí své zástupce do Senátu v obvodu České Budějovice. Do Senátu v obvodu č.14 kandidují: Ladislav Faktor, Blanka Jakubcová Sýkorová, Lubomír Pána, Marie Paukejová, Miloslav Procházka, Richard Schötz, Jiří Šesták a Štěpán Tampír.Nejčtenější

Cyklista srazil na chodníku devítileté dítě. Po pádu se zvedl a ujel

Ilustrační snímek

Policisté pátrají po cyklistovi, který v úterý odpoledne srazil na autobusové zastávce v Českých Budějovicích...

Inspekce stíhá dva budějovické policisty kvůli mučení Roma

Generální inspekce bezpečnostních sborů (ilustrační foto)

Generální inspekce bezpečnostních sborů stíhá dva českobudějovické policisty. Údajně mučili 32letého Roma a nutili ho,...Cyklista Kaňkovský proletěl sklem do auta: Asi při mně stáli všichni svatí

Zničené kolo Aloise Kaňkovského po nárazu do jednoho z mechanických vozů závodu...

Cyklisté hradecké stáje Elkov Author se chystají na mistrovství světa, kde pojedou závod družstev. Týká se to i Aloise...

KVÍZ: Rozkrájím se pro váš hlas, voliči! Poznáte kandidáty podle hesla?

Ilustrační snímek

Přes dvě stě kandidátek a kandidátů chce obsadit pouhých 27 křesel v českém Senátu. Dalo by se očekávat, že při...

Kladno prohrálo na Slavii, Havířov uspěl v Jihlavě a vede první ligu

Momentka z duelu prvoligových hokejistů Českých Budějovic (žlutá) a Prostějova

Spekulovalo se, že by se Jaromír Jágr mohl poprvé v sezoně objevit v prvoligovém duelu. Jenže ani v 6. kole se...

Další z rubriky

Audiovizuální show Vltava žije v Budějovicích oslaví 100 let republiky

Budějovický festival Vltava žije vyvrcholil show nazvanou Circle.

Čtyři projekční věže na českobudějovickém náměstí odvypráví stoletý příběh Československa. Show plná živých prvků i...

V Českých Budějovicích se srazila lokomotiva s odstavenými osobními vozy

V Českých Budějovicích se srazila lokomotiva s vagóny. (21. 9. 2018)

V Českých Budějovicích se v pátek večer v 21:35 srazila posunovaná lokomotiva s odstavenými osobními vozy, v nich...

Šestice mužů je obžalovaná, že se pokusila z bank vysát 27 milionů korun

Ilustrační snímek

Až deseti lety vězení je ohroženo šest mužů, kteří se podle obžaloby pokusili v letech 2015 a 2016 jako organizovaná...

Mýty a fakta o nočním pomočování dětí
Mýty a fakta o nočním pomočování dětí

Podle odhadů trpí nočním pomočováním neboli enurézou asi pětina dětí ve věku 5 let, obtíže se však nevyhýbají ani starším jedincům. Rodiče často spoléhají na to, že „z toho dítě vyroste“, v horším případě děti trestají. Noční pomočování přitom může velmi negativně ovlivnit sebeúctu a duševní pohodu dítěte.

Najdete na iDNES.cz