Jan Svoboda

Jan Svoboda | foto: Reuters

Budějovičtí volejbalisté vyzvou Němce - i s jeho velkou hvězdou?

• 0
Ve volejbalové Lize mistrů mužů nejsou slabé celky. Platí to i o vedoucím týmu německé ligy Unterhachingu. I když zatím ve dvou utkáních získal pokaždé jen úvodní set, je to silný soupeř.

V úterý v 18 hodin nastoupí v českobudějovické hale proti domácímu Volejbalovému klubu České Budějovice Jihostroj tým, který má z deseti zápasů německé ligy plný počet 20 bodů a na sety je také téměř bezchybný. Ztratil dva, má skóre 30:2.

O první set přišel hned v úvodu německé ligy doma proti nyní druhému Friedrichshafenu. Druhý ztratil ve 4. kole v hale Dürenu.

"Unterhaching bych přirovnal k týmu Poitiers, se kterým jsme doma hráli v prvním kole," uvedl trenér českobudějovických volejbalistů Jan Svoboda. "Je to stejně těžký soupeř jako ostatní."

Řekl, že na titul v Německu by měly dosáhnout tři celky. Unterhaching, Friedrichshafen, který částečně proti minulé sezoně oslabil, a Berlín, který se posílil.

S Berlínem se Unterhaching utkal v posledních dnech dvakrát. V lize mu doma Berlínští podlehli 0:3 (-18, -19, -14). A 0:3 prohráli i v Německém poháru.

V Lize mistrů hrál německý lídr nejdříve doma s Cuneem a podlehl za 100 minut 1:3 (16, -16, -23, -23). Pak odjel do Francie a domácí tým Poitiers vyhrál 3:1 (-18, 21, 26, 23) za 108 minut. Unterhaching dosud vždy získal první set a přišel o čtyři vyrovnané koncovky.

V minulé sezoně ztratil letošní lídr v německé lize v základní části dva zápasy. Přesto prodělal řadu změn. Na letošní soupisce má proti ročníku 2010/11 osm nových jmen. Z nich Cedeno, Duennes, Šafranovič a Prüsener jsou hráči současné základní sestavy.

Němci oznámili, že Šafranovič v sobotu nedohrál utkání s Berlínem kvůli potížím se zády. "Musíme se připravovat i na to, že Šafranovič nastoupí," uvedl Jan Svoboda. Ze zkušenosti ví, že záda mohou být problém i kratší dobu. Kádr Jihostroje je na dnešek kompletní.