POSILA Z NHL. Martin Hanzal na tréninku Českých Budějovic, kterým pomůže v době

POSILA Z NHL. Martin Hanzal na tréninku Českých Budějovic, kterým pomůže v době výluky v NHL | foto: Slavomír Kubeš, MAFRA

Budějovický hokej podal šest námitek vůči sudím, měl pětkrát pravdu

• 0
HC Mountfield České Budějovice podal po pátečním extraligovém utkání v Praze se Spartou stížnost a připomínky k řízení utkání rozhodčími. V úterý sdělil, že jeho připomínky byly odůvodněné.

V obou zápasech pískal jako hlavní také sudí Homola. Ve Zlíně 12. října domácí Jihočechům podlehli 0:4. Přesto Mountfield upozornil předsedu komise rozhodčích Pavla Halase na nedostatky. Halas dal klubu většinou za pravdu.

V 11. kole soutěže ve Zlíně upozornil klub z jihu Čech na tři situace, což je maximum. "V žádném případě nechceme působit nějakým ubrečeným dojmem. Ve zmíněném utkání však došlo ke zranění dvou našich hráčů, což nebylo dle našeho názoru adekvátně potrestáno," upozornil generální manažer hokejistů Mountfieldu Zdeněk Blažek. "Bezdůvodně bychom si samozřejmě nestěžovali, musíme však náš tým a naše hráče chránit pro další zápasy."

Ve Zlíně klub zpochybnil zákrok na Robina Soudka, který nebyl potrestaný. Hráč má poškozené vazy v koleně. Mountfield poukázal i na zákroky na Tomáše Mertla a Rastislava Deje.

"V těchto případech nám bylo dáno za pravdu," sdělil sportovní manažer klubu Petr Sailer. Upozornil na dlouhodobé vyřazení Soudka. "Tomáš Mertl musel kvůli zranění vynechat několik utkání. To už sice nezměníme, ale reagovat jsme museli," dodal.

Podobné to bylo po pátečním utkání Sparta - Budějovice. Vedle připomínek na průběh Jihočechy popíchlo také vyjádření útočníka Sparty Tenkráta, že zákrok Martina Hanzala na protihráče Philippa byl likvidační.

Klub z jihu poukázal na nepřiměřené jednání sparťana Broše s rozhodčími. Broš pak zápas v prodloužení rozhodl. Dále na situaci před rozhodující brankou, kdy hráč Sparty přerazil obránci Františku Ptáčkovi hokejku. Ve třetím případě předložil k úvaze zákrok Hanzala na Philippa.

Chování Broše bylo dle Halase nepřiměřené částečně, protože není zvukový záznam a nebylo známo, co Brož řekl. Za sekání měla Sparta dostat dvě minuty. Zákrok Hanzala na Philippa byl Halasem posouzený jako správně potrestaný na pět minut a do konce. Posoudila ho i disciplinárka, která už další trest Hanzalovi neudělila.