David Kášek (v čele), Petr Dlask | foto: Michal Sváček, MAFRA

Cyklisté v Táboře budou bez Bíny a Káška spoléhat na mladíky

• 0
Šéf cyklistického klubu ČEZ Tábor Čestmír Kalaš řekl, že v současné době nemá klub za Martina Bínu a Davida Káška náhradu. Ani ji nyní nehledá.

Oba cyklokrosaři se prosadili i na mistrovství světa. Bína v Táboře v roce 2001 získal titul světového šampiona mezi juniory. "Bína je závodník s obrovským talentem. Takový se rodí jednou za 10 let," připomněl Kalaš.

David Kášek, který oznámil konec závodní kariéry, byl třetí nejlepší junior v roce 2000 na mistrovství světa v Nizozemsku. O rok později v Táboře získal jako hodně mladý bronzovou medaili v závodě do 23 let.

"Sháněl jsem nové místo dva měsíce. Když to nevyšlo, rozhodl jsem se, že skončím," řekl David Kášek.

V táborském klubu smlouvu neměl. "Přišli jsme o jednoho sponzora ze stavebnictví. Situace není jednoduchá," vysvětloval Kalaš.

V dohledné době budou Tábor reprezentovat Ondřej Bambula, Jakub Skála a Michael Boroš. Další jsou nadějní v kategorii juniorů. "Tam budeme mít hodně silný tým," odhadl Kalaš. Nadějemi jsou Ťoupalík, Matějček i Dejmek.

"Může se stát, že rok dva budeme bez úspěchů," míní šéf klubu a předseda celostátní cyklokrosové komise. "Ale budeme se dál věnovat mladým a určitě z nich něco bude."

Už 20. března odjede klub do Itálie na tradiční soustředění. Bude tam posedmnácté. Čestmír Kalaš řekl, že možnosti klubu budou známé během roku. Pak se uvidí, na co táborští cyklisté dosáhnou. Program na léto mají tradiční. Pojedou silniční závody.