Derby v ČFL vyhráli hosté, písečtí fotbalisté tentokrát propadli

14:55aktualizováno  14:55
Prokletý soupeř. To si možná říkali někteří fanoušci píseckých fotbalistů při středeční předehrávce 34. kola České fotbalové ligy. Písek doma podlehl SK České Budějovice B 1:4.

Písecký Martin Šlapák fauluje Ondřeje Sajtla z českobudějovického béčka. | foto: Ladislav Němec, MAFRA

Přání kouče domácích Karla Musila, aby Písek konečně ve třetí lize zdolal českobudějovickou rezervu, nevyšlo.

Trenér hostů Jiří Lerch si před utkáním přál, aby se jeho týmu konečně povedlo uspět i venku. Klub v zimní přestávce omladil tým a hodil do soutěže dospělých další mladíky jako holátka do rybníka.

Ve středu už plavala a to tak, že se na vítězství vydatně podílela. Repa měl v prvním poločase gólový čich. Nejdříve hned ve druhé minutě využil nedorozumění Vršeckého s Kubišem, který míč odhlavičkoval před šestnáctku.

Repa si tam naběhl a trefil horní růžek branky domácích. Vršecký neměl šanci, byl vysunutý. Ale nestačil by na přesnou střelu zřejmě ani z brankové čáry.

Na 0:2 Repa nahrával. Poslal centr do šestnáctky na Kaňáka a ten zakončil střelou vedle gólmana. I když měli domácí více šancí, dvě příležitosti hostů skončily gólem a přestávka se jim líbila více.

Po ní korigoval stav na 1:2 Červenka, který byl na vzdálenější tyči a doklepl centr Malého. Míč předtím dva hráči jen tečovali.

Hosté později střídali a kouč Lerch měl dobrou ruku. Poslal na hřiště Pösingera, který dal v závěru zbývající dva góly svého týmu. Navrch se prosadil i další střídající bažant Dominik Němec a také třetí náhradník Bakala. Jeho střelu sice Vršecký vyrazil, ale Pösinger věděl, kam to bude, a vrátil míč do sítě.

Na 1:4 dával po nahrávce Dominika Němce na Timma, který hledal Šímu. Zkušený prvoligový Šímamíč pustil na nabíhajícího rozeného obránce Pösingera.

"Pro mě je to zápas blbec," ulevil si Musil. "Křížek Budějovicím chytil dva nebo tři góly."

"Mladí si vyzkoušeli těžký zápas. Hráli s agresivitou a bojovností," těšilo Lercha.

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Brankář Jindřich Staněk ve sportovní soupravě Evertonu
Staněk hájí branku Českých Budějovic i reprezentace do 21 let

Pochází ze Strakonic. Fotbal se od 10 let učil v pražské Spartě a v sedmnácti se přesunul do anglického Evertonu. Dnes je prvním brankářem české reprezentace...  celý článek

Momentka z duelu volejbalistů Brno - Odolena Voda (bílá)
Budějovičtí volejbalisté opět vyhráli, zato Odolena Voda se dál souží

Zatímco volejbalisté Českých Budějovic vstoupili do nové extraligové sezony skvostně, Odolena Voda se trápí. Jihočeši smetli Ostravu na její palubovce jasně...  celý článek

Olomoucká házenkářka Vendula Fryčáková pálí na píseckou branku.
Házenkářky Olomouce se s Pískem nadřely, ale dál zůstávají neporažené

I po pěti kolech MOL ligy platí: olomoucké házenkářky jsou neporažené. Na vítězství nad Pískem 25:23 se ale hodně nadřely a navrch o něj v závěru mohly snadno...  celý článek