Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Topolánek je větší kmotr než já, říká vlivný Jihočech Pavel Dlouhý

Kmotr, šedá eminence nebo kníže z Hluboké. Takové přezdívky má 57letý Pavel Dlouhý, vlivný podnikatel, člen republikové výkonné rady ODS a místostarosta vzkvétající Hluboké nad Vltavou. "Tohle je vůbec první rozhovor, který dávám," řekl při exkluzivním rozhovoru pro MF DNES.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

pokus

Povídky a jiné bajky ...

Je zřejmé, že vcelku přiléhavý je na jihu Čech již název ODS s.r.o. Jak je mezi zaměstnanci této "soukromé společnosti" rozšířeno, personální oddělení je na Hluboké. Nelze upřít, že zprivatizovat politickou stranu si vyžaduje určité schopnosti, natož být jejím "100% jednatelem" :-). Dofám, že se to nestane zvykovým respektive dědičným právem = lénem.

Samozřejmě, že článek je tzv. "na ojednávku", ale to je v předvolebním čase zcela "normální" i pro jiné firmy podobného typu. Nicméně to vypadá na to, že, pod článkem podepsaná novinářka, podnikání zmíněné firmy propaguje stejně, jako svou firmu propagují její dobře placení zaměstnanci. Stačí se podívat do histore a zjistíme, že její články jsou dost, co se týká jistého druhu podnikání,  .... monotématické.

Nezbývá tedy s úsměvem dodat a zeptat se hlavního protagonisty .... a jinou pohádku neznáte? Co třeba tu o volbách a kroužkování ??

0/0
6.9.2010 14:37

kwi

Probuďme se

Zdravím a nemám žádných pochyb o schopnostech a pracovitosti pana Dlouhého.Jenom velmi doporučuji všem voličům a jihočechům, aby dobře zvažovali jak úctyhodné a bohulibé je profesionálně se zabývat rozdělováním a přerozdělovaním prostředků všech daňových poplatníků, majetků restituentů ve prospěch velmi omezené skupiny vyvolených pod stříškou politické strany, komunální či národní politiky.Jinými slovy pokud vliv a autorita pana Dlouhého pocházejí výlučně z jeho schopností a pracovitosti- potom by šlo o dobrého kmotra.

To, že mf dnes respektive paní redaktorka pracuje na objednávku /ačkoliv o tom možná neví, což ji neomlouvá/ je vzhledem k celkové úrovni deníku skličující.Rv

0/0
4.9.2010 18:01

Jana Vyhnálková

To se snad všichni zbláznili?

Jak se to přihodí, že ve dvou regionálních denících vyjdou celostránkové rozhovory s jedním jihočeským podnikatelem ve dvou dnech? Náhoda? Nebo řízené PRko za veliké peníze?

Dlouhý JE typický kmotr, který je přesvědčen, že si může dovolit cokoli.

Tyhle dva rozhovory jsou toho důkazem.

0/0
3.9.2010 12:55

Pavel Doseděl

...

Pan Dlouhý mluví hodně rozumně, má to hlavu a patu. Minimálně v tom rozhovoru prokázal velký nadhled a odstup od všech těch věcí, které se o něm píšou. Jeho rozhled je rozhodně větší, než u většiny zdejších diskutujících. Škoda, že sem nedali ten rozhovor celý, zajímavé čtení. Jsem zvědav na zítřejší Deník.  

0/0
2.9.2010 22:57

Eda K.

Má pravdu

Vždyť má pravdu, Topolánek s Dalíkem byli v týhle republice největší kmotři, proti těm dvěma jsou všichni ostatní břídilové. Je až neuvěřitelný jak veřejnost funguje jak stádo. Konečně to někdo řek nahlas jak to je! R^

0/0
2.9.2010 22:14

Bohoušek Bohuš

Re: Má pravdu

To je pravda, všechny nás tahali za nos. Jsme ovce :-)

0/0
3.9.2010 6:49

běhavka

Tak ten

rozhovor je taková pěkná pohádka, jakoby na objednávku, co? Jsem zvědavej, s čím přijde zítra Deník, který dneska avizuje rozhovor s tímto pánem. Kolik těch exkluzivních rozhovorů vůbec je?

0/0
2.9.2010 20:49

čedra

Závist,,,,?????

Žiji na Hluboké od roku 1976. P. Dlouhého znám leta a dokonce jsem pro firmu vedenou jeho paní i pracoval. Je to soused mého otce. Mnoho jsem oněm slyšel dříve i nyní. Např. jak si vydělával sám na studia jak dřel když začal podnikat .Jak se i té poslední dojičce postaral o to aby sehnala mrazák atd td atd. Vše od lidí kteří jej znali ještě lépe než já. Nyní slýchám jiné lidi kteří říkají podstatně jiné věci. Osobně mám tu zkušenost, že splnil co slíbil.To může říct opravdu málokdo. Dnes se pohybuje v podstatně jiných kruzích než já, ale vždy když se potkáme "dáme řeč", nikdy se nechoval povýšeně . Vím že je to člověk s obrovským vlivem, právě proto je hodně na očích . Zároveň asi při svých aktivitách šlápl hodně lidem na "kuří oko". A tady bych hledal jádro pudla . Vždyť přeci v Čechách se úspěch trestá a kdo vyčnívá je automaticky podezřelý. Takhle ,ale já žít odmítám a tak přeji všem úspěch. Osobní zkušenost je víc, než jedna pani povídala. Takže věřím tomu jak znám p.Dlouhého já.

0/0
2.9.2010 19:20

Franta Janeček

Re: Závist,,,,?????

Naprosto s vámi souhlasím. Neznám ho sice tak dlouho, asi deset let, ale nemůžu proti němu říct půl slova. Pro hlubokou a místní dělá první poslední. Co by za takovýho starostu nebo místostarostu jinde dali.

0/0
2.9.2010 20:55

Michal Vaněk

Hezké PR

Vážená paní Nezvalová,

hezký PR rozhovor. RvTakovéto naivní otázky bych nečekal snad ani od studenta prvního ročníku žurnalistiky.

Asi byste měla zvažovat Vaši další novinářskou kariéru...

S pozdravem

Michal Vaněk

0/0
2.9.2010 16:57

Gardnes

Novinářské plácání

Podobné nálepky, které někdo nadhodí a média se jich chopí, pořádně je uvedou mezi lid slouží jen k takovému plácání, problém jew, že člověk takto bez argumentů a nějakých důkazů onálepkovaný má ušrum v dosažení kariéry v politice. Vesměs jde o lidi schopné, na ktewré jejich oponenti nemají a tak vychrlí nadávku - nálepku. Ujme-li se má oponent vyhráno. Mohl se o to přesvědčit např. Jančík, o němž mě povyprávěl známý věci znalý přítel, který se ničeho nedopustil, ze 4 veřejně známých kauz ani jedna se nezakládá na pravdě a smíchovští vědí, co pro ně udělal, jenže média jsou mocná a bojovat se s nimi nedá, takže pokud sejdou na bulvár, nikdo si nemůže být jist objektivními informacemi. Bohužel nemají stavovskou kontrolu a jiná kontrola v demokracii by vedla k její zkáze.

0/0
2.9.2010 13:01

alexík

Zatím.

Zatím jsem volil ODS, ale kvůli takovým lidem jako je ten pán na obrázku, jsem ODS přestal volit. I když je velmi těžké si vybrat jinde.

0/0
2.9.2010 12:30

vlmach

Topolánek je větší kmotr než já

To je novinka.

0/0
2.9.2010 11:01

kratky

nikdy nelže :)

jo,jo na ptáky a Dlouhého jsme krátký :)

0/0
2.9.2010 10:37

Lízal

Proč asi se nemohou politici shodnout na zákonech?

Že by byli tak ideologicky pevní ?

O tom se dá úspěšně pochybovat. Jde jen o to, jaký vejvar z toho ten který má, kteří lobysté ho mají v hrsti. A že to nakonec odskáčeme my všichni, naše příroda, průmysl, zemědělství, to je jim jedno. Jen když si nahrabou a uspokojí svoje ego !!

0/0
2.9.2010 10:29

Mjr_Zeman

jedna verbež

všechno je to z jedné lutry

0/0
2.9.2010 10:26

AntoninK

Klasický PR článek před volbama

Pan Dlouhý má evidentně strach, že by jeho pověst mohla stejně jako na národní úrovni na kongresu ODS i na té místní zajistit ODS krásné poslední místo ve volbách a začíná na sobě pracovat :-).

Je velmi vtipné sledovat jak obhajuje že měli lepší projekty. A co takhle pane Dlouhý odpověď na dotaz, že podle standardních kritérií, která by měla zajistit že fondy EU podpoří primárně projekty v územích s vysokou nezaměstnaností apod., neměla Hluboká dotace na cestovní ruch nikdy dostat a to i kdyby měla projekty ze zlata? Nebo nám snad budete tvrdit, že Hluboká potřebuje rozvoj a nová pracovní místa stejně jako třeba obce na Šumavě? Když se tedy profilujete jako ten zastánce Šumavy a říkáte že Topolánek jí prodal zeleným? 

Stejně tak je úsměvné sledovat, že nyní říkáte, že např. Budějovicím projekty neprošly, zejména ve chvíli kdy všechny projekty zpracovávala "Vaše" firma G-Project :-).

0/0
2.9.2010 10:24

membro

přesně

takový týpek naplňuje slovo kmotr....Rv

0/0
2.9.2010 10:09

Lupulin

too much...

dědek jeden si spletl demokracii a kapitalismus s mafií a rozkrádáním. Pryč od válu tyhle staré páky a volte jiné, pěkně z prostředku kandidátky.....

0/0
2.9.2010 9:07

Lízal

Re: too much...

Oni na to vyzrají, napíší se až nakonec kandidátky a voliči je omylem zakroužkují!

0/0
2.9.2010 10:31

desaty_vysehradsky_jezdec

kvůli takovým lide přestalo ODS volit 500 000 lidí

jsem zvědav, kam půjde sloužit příště, TOP09?

0/0
2.9.2010 8:43

Karel2002

Největšími kmotry ODS jsou v současnosti Kalousek, Bárta a

John. Topolánek s Dalíkem byl upozaděni, aby nedělali přílišný rozruch. ODS je prakticky rozdělena na 3 části...mateřská ODS, ultrapravicově fašizující TOP09 pro tvrdé jádro, populisticky fašizující VV. Nečas má oproti Topolánkovi zdánlivě ztíženou roli, kterou si však sám úmyslně přivodil z důvodu vítězství ve volbách.

0/0
2.9.2010 7:32

tetek.

Typický ODSák...

...já jsem špatný, ale tamhleten pán je ještě špatnější a to mě omlouvá. 8-o Místo mozku ze zlata kostku.

0/0
2.9.2010 7:25

maryfox

Jeden za 18,

druhý bez 2 za 20. Prostě v hrabání a chování rodní bratři.  :-(

0/0
2.9.2010 5:26

cjk

Kmotr Kellner

Kmotr v Cr je nekdo jako Kellner... neukazuje se, rozhovory nedava, dela strategii a ridi topmanagery. a zacal na kopirkach, jako sveho casu don Vitto v zelenine.... obdobi cca 1991-2000 bude asi dost cerna skrinka....

0/0
1.9.2010 23:27

Neldoreth

Náš kmotr tvrdí, že není kmotr

ROP Jihozápad se asi rozkradl sám a to tím způsobem, že překvapivě hodně peněz skončilo na kmotrově majetku. Stejně tak lze vysvětlit krokodýlí slzy nad zákonem o životním prostředí: zasáhl totiž jeden z pilířů jeho nelegálních příjmů. Kmotr se totiž mimo jiné živí jako takový svého druhu středověký lokátor, rozhoduje o tom, kde a komu a za kolik se promění zemědělská půda ve stavební a bude se moci stavět. Tuhle pozici získal tím, že lidmi z bývalého zemědělského statku Zemědělské univerzity (který takzvaně zprivatizoval) osadil všechny možné úřady.  Jižní Čechy jsou zemí neomezených možností - ale jen pro kmotra Dlouhého. Platíme mu to my všichni.

0/0
1.9.2010 22:53

freak4

Re: Náš kmotr tvrdí, že není kmotr

Tak mu nezáviďte. Přece každý si mohl směnit parcely za pár kaček/m2 na Šumavě, za parcely za tisíce/m2 na Hluboké.

0/0
2.9.2010 0:23

Wabo

Re: Náš kmotr tvrdí, že není kmotr

Evidentně nechápete.

0/0
2.9.2010 0:39

Václav Dobrák

Já se divím že není ve vládě.

V této zemi není něco v pořádku......:-P:-P:-P

0/0
1.9.2010 22:20

pártyman

zajímavé

že se velkorysým vyrovnáním bývalé Topolánkově manželce nezabývají investigativní novináři MF dnes. Přitom oficiálními příjmy expremiéra toto vyrovnání rozhodně nemůže být kryté....

0/0
1.9.2010 21:30

kimic

dinosauri

www.vymenilijsmepolitiky.cz

0/0
1.9.2010 20:58

Typický český hovňousek

Radši kmotry nežli trotly

Po trpkých zkušenostech s Bártou a Johnem se nám ještě bude po kmotrech stýskat! ;-(

0/0
1.9.2010 20:33

nettwor vs. darth.v

Re: Radši kmotry nežli trotly

.. hmm nechápu proč by mělo! Mě se nebude stýskat po takových "píp" jako je p. Jaroslav Kopřiva. Ani po kmotrech , kteří s pomocí politiků chtějí okrádat stát na zakázkách! Jestli nějak profituješ z takových svinstev , potom chápu že se ti po nich bude stýskat. Rv

0/0
1.9.2010 21:31

zberanek

Kdy se to změní k lepšímu?

Topolánek je hloupý hrubián. To snad dnes ví každý, ovšem vyjma Nečase. Topolánek devastoval ODS a natáhl do ní mnoho lumpů, je to dnes pro mne nevolitlná strana a ještě dlouho bude. Toho využil další kmotr Kalousek, protože dobře věděl, že lidé požadují změnu politiky. Opřel se o pana Schwarzenberga a chce pokračovat ve svých rejdech. Česko je dnes rájem pro lumpy, a to je opravdu hrůza. Bohužel ani levicoví politici nejsou lékem pro zkaženou politiku, naopak.

0/0
1.9.2010 19:36

petr66

Re: Kdy se to změní k lepšímu?

Nikdy.

0/0
1.9.2010 19:47

zberanek

Re: Kdy se to změní k lepšímu?

To je opravdu hrozná vyhlídka.

0/0
1.9.2010 19:51

Tomas.Akvinsky

Re: Kdy se to změní k lepšímu?

Ale jo akorát stačí a) vykašlat se na demokracii b) dosadit do vlády cizince,třeba to je vážně v našem národu c)rozkrást co se dá,zdrhnout a okolní národy ať si to území třeba sežerou ;-D

0/0
1.9.2010 20:52

okuk

Re: Kdy se to změní k lepšímu?

Výborné. Na vašem příspěvku se mi nejvíce líbí, že je okamžitě zřetelné, že máte vyjímečnou inteligenci a přehled. Doufám, že budete diskutovat i v budoucnu a na vašem místě bych začal i s blogováním. Země potřebuje intelektuály vašeho kalibru a já doufám, že ve své činnosti nepolevíte.

0/0
1.9.2010 21:19

joscer

Re: Kdy se to změní k lepšímu?

Vy jste tu prvně? Asi ano. Já jen, že se tak rozplýváte nad jeho příspěvkem. Koneckonců, proč ne, třeba máte stejné názory, odlišné od mých.

0/0
2.9.2010 6:49Najdete na iDNES.cz