Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Řeku Vydru, klenot Šumavy, znečišťují splašky z Modravy

Šumavská řeka Vydra, výkladní skříň národního parku jejíž okolí je evropsky významnou lokalitou, není tak čistá, jak se zdá. Znečišťují ji splašky z obce Modrava, která marně žádala o dotaci na rekonstrukci čistírny odpadních vod. Ta stará totiž nezvládá nápor turistů, nová by však vyšla na 56 milionů korun.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

2mmmm_2

Njn,

nájemníci některých havířovských bytů se asi diví ještě méně, než my ostatní...

0/0
29.9.2010 17:59

jilekar

Další zničená část přírody - nevábná Modrava

Z dříve krásné přírody udělala Modrava odpudivou část Šumavy a z obce tečou Vydrou fekálie do celých Čech. Je to docela symbolické. Na výstavbu zcela zbytečných staveb - sportovní haly, kongresového sálu a mezonetových bytů obec má prostředky a na čističku ne. Na četné nové  pro Šumavu zbytečné a škodlivé stavby nemohlo být legálním postupem vydáno územní rozhodnutí a stavební povolení, když není zajištěno čištění odpadních vod. Návštěvníci by měli prohlédnout , nejezdit tam a nechat místní organizátory této devastace ať se utopí ve vlastních splašcích, ať je sežere kůrovec a otráví doprava nákladních aut stavebních firem. Z Modravy a okolí je odporné místo.

0/0
27.9.2010 18:41

jilekar

Re: Další zničená část přírody - nevábná Modrava

A pokud se panu miliardářovi líbí občas jezdit do takového hnusného, polovinu Čech fekáliemi zamořujícího, hnízda, je to samozřejmě jeho věc. On dlí v rezidenci nad Modravou, takže jeho splašky ho neohrožují, pouze stékají níže do Čech. Jak symbolické ! V minulosti zde bylo mnohem lépe. Nic netrvá věčně a žádný strom neroste do nebe !!

0/0
27.9.2010 23:22

clara2

poděkujte starostovy

Ať jí zaplatí pan starosta placený panem Bakalou. Oba na to určitě mají.Modrava byla donedávna mojí oblíbenou částí Šumavy. To co z ní udělal současný starosta je neomluvitelné barbarství.

0/0
19.9.2010 7:53

Fafa

Modrava, nejbohatší obec v ČR v přepočtu na obyvatele

a bude plakat nad 56 mil. Kč. Vždyť to je (díky daňovým odvodům Bakaly) jejich roční rozpočet. Kdyby neplatili občanům z obecní kasy kdejaké nesmyslné příspěvky, zbylo by jim víc i na čističku. Ale proč to nezkusit a nezabrečet, třeba ze státu něco vyrazíme.

0/0
18.9.2010 22:56

verasn

A co na to Bakala ?

To jakože seere přímo do potoka? To má být vtip ? To má tak málo, aby  na Modravě postavil čističku ? ! Stejně zbohatnul na úkor nás všech, tak proč je má všechny utratit ve Švajcu  !!

0/0
18.9.2010 21:26

fra

Bakala a spol

dovezli civilizaci. Svými bunkry zasvinily Šumavu. Kdopak vydal stavební povolení nových barabizen v chráněném území?

0/0
18.9.2010 20:28Najdete na iDNES.cz