Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Nová křižovatka v Budějovicích mate motoristy, policie už tu řešila pět nehod

Nová silnice za 900 milionů korun, která má ulehčit dopravě na příjezdu a výjezdu z Českých Budějovic, řidiče spíš rozčiluje. Terčem kritiky se stalo křížení komunikace s Nádražní ulicí, místo je totiž pro řidiče nepřehledné. Mnozí z místních tu jezdí po paměti.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

socanský jelito

Nedávno mě tam málem smetla trochu rychleji jedoucí oktávka.

Odbočoval jsem z Jirovcovy doleva k Pražské. A ve směru od Třeboně frčela oktávka do Jirovcovy. Zpoza ďolíku  pod železnicí jí nebylo vidět, neboť osobáky tam uvidíte tak na vzdálenost 50ti metrů a při povolené rychlosti ujede auto skoro 14m/s. Tak to by bylo nedání přednosti v jízdě a na Pražskou už tedy raději jezdím jinudy.

0/0
25.11.2010 16:46

q-tip

křižovatkas

řazení pruhů shit

0/0
24.11.2010 7:36

henryp1

Řazení pruhů? Paráda:-)

Tak křižovatka je celkem fajn, jen to řazení pruhů. Nejdřív v každém směru 2, pak se to scvrkne přes křižovatku na jeden, pak zase 2 a hned křižovatka! A v špičce je pak chaos.2 plné pruhy aut se přes křižovatku musí dostat jen v jednom pruhu? To je ulehčení:-) Jednou stála fronta aut až k Pekárenské v jednom pruhu. Tak pak nezbylo nic jiného, než jet pravým pruhem a i když jsem chtěl do OBI, tak jsem musel až na Okružní a kolem hřbitova zpět;-D No on pak náměstek Jelen má takových fórků po městě víc.;-D Prý,situace se uklidní,až bude obchvat, nebo dálnice.;-D Tak že v horizontu několika desítek let:-/

0/0
23.11.2010 12:56

vzdor zrušení účtu nejsem ovcí

Re: Řazení pruhů? Paráda:-)

Já jsem tak nějak předpokládal, že výhledově jedna z nejdůležitějších křižovatek v ČB bude řešena mimoúrovňově. Jakmile jsem zjistil, že tam budou semafory, předvídal jsem problémy. To se jen potvrdilo.

"Prý,situace se uklidní,až bude obchvat, nebo dálnice." No tak to ani náhodou. Nechápu, co to je za logiku.

0/0
23.11.2010 23:24

P-P

Re: Řazení pruhů? Paráda:-)

Co byste chtěl od Jelena. Ten není schopen ukočírovat ani malé projekty. Když kvůli bezohlednosti cyklistů v Panské, zrušil jejich průjezd touto ulicí, tak rovnou pro cyklisty zavřel i Mlýnskou, kde vůbec nevadili (možná chtěl, aby to raději objížděli po Husovce - alespoň ti, kteří dají na dopravní předpisy). S Popelovou jsem se pak rok hádal na toto téma, aby diskuzi uzavřela, že Mlýnská je pro cyklisty nevhodná (ono jí i několik měsíců trvalo, než se vůbec došla na místo podívat - přestože je to z radnice kousíček).

Na tomto příkladu krásně vidíte, že když Jelen a spol. (bez ohledu, z jaké strany ten "spol." je) není schopen dobře vyřešit ani takovouto maličkost, tak jak by mohl vyřešit náročnější problematiku hlavních silničních tahů :-/

0/0
24.11.2010 9:27

skolacka

Super spojka

Jezdím tudy denně a nemůžu si tuhle novou spojku vynachválit. Pro mě je to urychlení R^  Jediný co mě zaráží je 70 km/h po spojce... je rovná, dvouproudá a přehledná, slušela by jí rychlost minimálně 90 km/h.

Jediný co se mi nelíbí je to co udělali s tím kruháčem to jak fungoval před zrušením průběžných pruhů zajišťovalo plynulejší provoz...

0/0
23.11.2010 10:17

paja.butcher

Re: Super spojka

To je otázka města kolik tam dá rychlost. V některých městech je na silnicích jakou jsou výpadovky na Písek nebo tohle propojení 80 (víc nelze v obci), v Budějcích je 70.

Mě se to propojení taky líbí, ale pravda je co tu píšou, že spousta lidí projíždí Nádražní po paměti a to je prostě chyba. Policie by si tam v neděli měla stoupnout a ty výtečníky co si ještě nevšimli, že tam jsou semafory brát pěkně zkrátka.

0/0
23.11.2010 10:39

bodmrazu

Re: Super spojka

Kruháč nahoře zhoršili.. ve výjezdu na Lišov a na Spojku nemuseli podle mě zamazávat ten boční pruh.. Teď jsou tam z toho lidi vyplašený..

Od nádražní mi nejde do hlavy ten SAMOSTATNÝ odbočovací pruh do Pekárenské. Kolik aut tam odbočí v tomto směru? Od nádraží k Obi je to teď věčně v koloně. To je rychlejší objet přes spojku a zpět po Pražské.

Nedávno jsem ale také koukal jak puk když z pražské k mobelixu udělali 2. odbočovací pruh.. tam to myslím pomohlo.. ! horší je když nějaký nezodpovědný trolejbusák dojíždí na konec oranžové i když vidí že tam je plno a ucpe v oblouku křižovatku.. ! No co ti v protisměru si jedno kolo počkají ne?

0/0
23.11.2010 13:17

vzdor zrušení účtu nejsem ovcí

Re: Super spojka

Trolejbusák? Já spíš mám takovéhle zkušenosti s náklaďáky jedoucí od Vltavy a zabočující doleva na Pražskou.

0/0
23.11.2010 23:20

vzdor zrušení účtu nejsem ovcí

Re: Super spojka

A není rychlejší se prostě otočit na prvním kruháči?

0/0
23.11.2010 23:21

habr

Re: Super spojka

V městě maximálně 50 + 20 km/hod. Takže 70 km/hod je správně.

0/0
23.11.2010 23:18Najdete na iDNES.cz